Skocz do zawartości
sqall0

B550/x570 dead end ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Noszę się z wymianą leciwego PhenomaII na coś nowego i zaczęło się szperanie w internecie. Wpadła i płyta B550 asus tuf w oko ale b550 jak i x570 są to dość drogie chipsety. Poczytałem trochę o serii 4000 oraz 5000 i podobno ta ostatnia ma być na DDR5. Wiec moje pytanie, jaki jest sens zakupy powyższych płyt głównych ? Czy każda B450 ogarnie serię 4000 ? Pytam bo różnica w cenie jest a PCIE 4.0 raczej jeszcze nie wykorzystamy w najbliższym czasie.

PS. Pytanie, czy Gigabyte X570 UD ma sens ? Czy wiatrak jest głośny?

Dzięki.

 

 

Edytowane przez sqall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sqall0 napisał:

Wiec moje pytanie, jaki jest sens zakupy powyższych płyt głównych ?

Do wyjścia DDR5 jeszcze trochę czasu zostało, po ich premierze,  pamięci nie dość że będą drogie, to wcale nie znaczy że pierwsze będą zauważalnie szybsze od obecnych, szybkich DDR4. Płyty b550 jak i x570 zapewniają już PCI-E 4.0, dyski wykorzystujące ten standard już są, z czasem zaczną pojawiać się też karty i tutaj podobnie jak w przypadku pamięci, choć pewnie niedługo (prawdopodobnie wraz z DDR5) pojawi się PCI-E 5.0, to nie dość że płyty będą drogie, to nie od razu pojawią się karty i dyski wykorzystujące w pełni ich potencjał.

Krótko mówiąc, na b550 czy x570, pewnie będzie można spokojnie przeczekać cały hype i wysokie początkowe ceny DDR5/PCI-E 5.0

2 godziny temu, sqall0 napisał:

Czy każda B450 ogarnie serię 4000 ?

Zależy od producenta, na pewno wszystkie z MAXem w nazwie od MSI ?

Edytowane przez Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak DDR5 nie martwił , zanim to wejdzie to jeszcze trochę minie a do tego czas potrzebny na upowszechnienie .

Obstawiam że będzie coś w stylu AM3/AM3+ i procki z podwójnym kontrolerem DRAM .

Co do tego który chipset może ogarnąć jaką serię to swego czasu była rozpiska tego od AMD .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...