Skocz do zawartości
x21

Ulepszenie komputera, kilka opcji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć rady na temat ulepszenia mojego zestawu. Komputer głównie służy do gier oraz programów takich jak Adobe Photoshop, Autocad. 
Mój zestaw to:

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 
MOBO: msi b75ma-e33
CPU: i5 3350-P

Grafika: MSI Geforce GTX 1060 3GT OC
RAM 2 x 4GB DDR3

Pytanie dotyczy dwóch opcji.

1. Pomyślałem nad wymianą samego procesora, np. jakaś używka pasująca do mojej płyty głównej. Czy miało by to znaczący wpływ na wydajność w wyżej wymienionych zadaniach? Jakie procesory moglibyście polecić?

2. Czy może wymiana MOBO i zakup procesora pod nową płytę było by lepszym rozwiązaniem? Jeśli tak to co moglibyście polecić do tej karty graficznej? Najlepiej chyba coś na DDR3 żeby uniknąć konieczności zmiany Ramu?(czy może jednak warto sprzedać kości DDR3 i przesiąść się już na DDR4?)

Oprócz tego czy OC karty graficznej warte byłoby przeprowadzenia na tym zestawie? 
Pytanie ma głównie charakter orientacyjny dlatego jak na razie nie wybieram konkretnego budżetu.
Z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana I5 na I7 może pomóc w niektórych grach , PS też może na tym skorzystać , AC już mniej - z tego co wiem to soft siedzi na jednym rdzeniu .

Pytanie ile by kosztowała sama wymiana - I7 3770K to koszt 450+ zł .

Za niecałe 600 zł jest już Ryzen 5 2600 - nie dość że nowsza architektura to ma 6 rdzeni i 12 wątków , co prawda płyta i ram będą trochę kosztować ale przynajmiej będziesz miał rozwojową platformę a nie martwe S1155 .

R5 2600 + dobra płyta ( np. MSI B450M PRO-VDH MAX ) + 8 GB ramu DDR4 3000 mhz / 3200 mhz to koszt 1100 - 1200 zł

Nowe platformy ( i to od kilku lat ) są już na DDR4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WaszPan

ssdeka już masz? bo jak nie to warto by go kupić

zestaw który masz to obenie trochę juz muzeum [dlatego modernizacja mało da w stosunku do kosztów]

warto by go wymienić na coś bieżącego [grafika też juz demonem wydajności nie jest, oc da te parę klatek]]

ram dziś to tylko ddr4 [obecnie standardem jest 16GB ramu]

jedynie jak masz mało kasy to mozna by pomyśleć o i7 [moze nawet bez K bo sa droższe]i oc karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSd mam małego 120gb na system i najważniejsze programy. Jeśli chodzi o bardziej przyszłościowe myślenie to ten Ryzen 2600 da radę jeśli np. za kilka miesięcy kupiłbym jakąś mocniejszą grafikę? Czy będzie wtedy ją ograniczał i lepiej byłoby pomyśleć już o jakimś np 3600? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet, liczy się budżet.

Za 1500 zł spokojnie kupisz ryzena 2600, do niego możesz wrzucić nawet najtańsze MOBO np. Gigabyte b450 dsh3  za jakieś 280 zł + pamięci Crucial 2x8 3000 cl 15 (sprawdzone, często polecane pamięci z sporym potencjałem OC)

W przyszłości w  tą płytę nie powinieneś mieć problemów wmontować procesora z serii Ryzen 4000 (o ile nie będziesz chciał jakiegoś 12 rdzeniowego potworka) i kartę na jaką Cię będzie tylko stać, - Tu oczyiście nie należy przesadzać, choć spore znaczenie będzie tez miało to, w jaką rozdzielczość i w ile Hz będziesz celował.

Widzę ze Rysio 2600 poleciał w górę wiec raczej celowałbym w Ryzena 1600 AF, to odświeżona wersja Ryzena 1600 a tak na prawdę w zasadzie Ryzen 2600 pod inną nazwą

AMD Ryzen 5 1600 (AF) 508 zł w proshopie

Gigabyte Płyta główna B450M DS3H -279 zł na zadowolenie lub w komputroniku.

Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Black 389 zł -X-c

Razem 1176 zł Możesz wiec dorzucić do płyty, albo do procka, albo po prostu wrzucić do świnki i odkładać na lepszą grafikę. ?

 

 

 

Edytowane przez Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak? Nieprzystosowana? Jedne mają gorszą sekcje drugie lepszą, lepiej gorzej chłodzoną, ale, sześciu rdzeniowego (a nawet 8  Ryzena podkręcisz na każdej płycie b450 bez problemu, nawet na budżetówkach pokroju b450 dsh3 czy ASSRock b450m pro4.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...