Skocz do zawartości
Michau89

Jaki komputer do biura projektowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od razu na wstępie przepraszam za moje laickie podejście.


Szukam komputera do biura konstrukcyjnego. Głównie obsługa programów obliczeniowych i programów do modelowanie 2D/3D i kreślenia 2D. Chciałbym na nim korzystać z: Solid Edge, Alibre, ZWcad,  Dlubal RFEM, FEMAP, Robot Structural. Mam nieprzekraczalny budżet do 4 000 zł. Wstępnie złożyłem taki zestaw. Proszę o pomoc czy wg poniższe zestaw jest do złożenia i czy jako całość będzie odpowiednio wydajny. Jak coś to również czekam na jakąś alternatywę :). Z góry dzięki. Michał

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zmienił bym na coś bardziej znanego i sprawdzonego np. Crucial MX500 500GB za 319 zł .

Albo nieco dołożył do SSD NVMe np. PNY XLR8 CS3030 500GB za 379 zł ,dysk NVMe może się przydać przy tym co będziesz robił .

Ramy weź 3000 mhz / 3200 mhz - wyjdzie podobnie lub nawet taniej a Ryzeny lubią szybki ram , choć nie wiem czy da to tak duży wzrost jak np. w grach .

Z ramów 3000 mhz CL16 jest np. G.Skill Aegis 2x16 GB za 589 zł albo G.Skill Sniper X 2x16 GB za 634 zł ( wersja z końcówką oznaczenia GSXFB ) , z ramów 3200 mhz CL16 jest Patriot Viper 2z16GB za 627 zł czy G.Skill Ripjaws V 2x16 GB za 639 zł .

Co do płyty - warto zaznaczyć aktualizację biosu bo nie wiadomo czy płyta będzie miała wgrany bios obsługujący procki  Zen 2 .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...