Skocz do zawartości
potrzebujepomocy

Ulepszenie obecnego zestawu za około 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam komputer ktory zakupilem w 2016, glownie do grania. Jednak w niektorych nowszych grach komputer zaczyna sie slabo sprawowac na wyzszych ustawieniach, dlatego postanowilem go ulepszyc. Moim priorytetem jest wymiana plyty glownej, poniewaz zdaje sie ze nie moge wlaczyc trybu XMP, przez co mam limit 2133 Mhz i nie moge wlozyc drugiej kostki RAMu (komputer sie wtedy nie wlacza). Co jeszcze powinienem wymienic? Przyblizony budzet to 2000zl, aczkolwiek jesli ulepszania znacznie poprawia wydajnosc jestem w stanie wydac wiecej.

Aktualny zestaw:

CPU: Intel Core i5-6600 @ 3.3 GHz
GPU: Palit GeForce GTX 1070 GameRock
MOBO: Gigabyte H110M-S2H Intel H110 (Socket 1151) DDR4 Micro ATX
RAM: G.SKILL Ripjaws V Series 8GB (1x8GB) 2400 MHz
PSU: EVGA SuperNova 650W G2 - 80PLUS Gold
HDD: Western Digital Blue (1TB)
SSD: Kingston HyperX Fury (240GB)
CASE: NZXT Source 340
OS: Windows 10 Pro

Edytowane przez potrzebujepomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie warto wymienić całą platformę. Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/qb4bqfkgp

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450-A PRO MAX

Ewentualnie jeżeli chcesz wykorzystać pełny potencjał budżetu to procesor możesz wymienić na https://www.x-kom.pl/p/500085-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-3600.html tylko w tym wypadku przyda się jeszcze chłodzenie zewnętrzne typu fortis lub fera.

Edytowane przez Stever
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, potrzebujepomocy napisał:

@Stever A co bys powiedzial o podkreceniu mojego obecnego RAM'u zamiast kupowania nowego? Czy ma to mniejszy sens?

Możesz spróbować, choć i tak warto kupić drugą kość, a to już ryzykowne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Stever said:

Możesz spróbować, choć i tak warto kupić drugą kość, a to już ryzykowne.

Mam druga kosc, ten sam model. Problem jest taki, ze jak wloze dwie kosci to komp sie nie odpala, wiec uzywam tylko jednej. Osobno oby dwie dzialaja jak nalezy. Tak przy okazji - orientujesz sie moze czy to rzeczywiscie wina braku trybu XMP? Bo jesli nie, to rzeczywiscie chyba bede zmuszony kupic nowy ram.

Edytowane przez potrzebujepomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WaszPan

tak na szybko

może zaktualizuj bios 

proc pozwala na  2133  i tak powinny ruszyć [moze ustawa wszystko na auto]

sprawdzałeś czy kości nie mają błędów? [oczywiście pojedynczo]

czy to ten model https://www.gskill.com/specification/165/184/1536031894/F4-2400C17D-16GVR-Specification

[bo jest jeszcze cl15]  w specyfikacji nie widzę żeby podali mu 2133 jest tylko 2400

Edytowane przez WaszPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...