Skocz do zawartości
kaczmarus1985

GTX880M w CLEVO P177SM-A Code43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Karta w laptopie w menadżerze urządzeń wyświetla błąd code43.

Laptop to Clevo P177SM-A wersja z najwydajniejszą wersją chłodzenia.

Laptop posiadam od 3 lat.

Nigdy nie podkręcano karty

Pasta termo regularnie wymieniana co 2-3-6mies w zaleznosci od oczytów temperatur, ktora na bierzaco jest kontrolowana w czasie rzeczywistym w GPU TEMP. laptop zawsze na podkładce chłodzącej.

Do uszkodzenia doszło w momencie kiedy byłem przy laptopie, przy stosunkowo malym obciążeniu w malo wymagającej grze, temperatura wynosiła w tamtym momencie 62C.

W najcięższych grach dochodzi do 89C~~.

W momencie kiedy doszło do awarii obraz gry "w oknie" zniknął, wszystkie tekstury zniknęły i wyswietlily sie tylko kreski poziome, laptop troszke sie przycial, myszka dzialala ale nie chcial dac sie zrestartowac, tylko hard reset.

Po ponownym uruchomieniu uruchamia sie 30sek dluzej (wczesniej uruchomienie ok 8sek teraz ok 40s) i w menadzerze widoczna jest karta, ale jest wykrzyknik i błąd code43.

 

Pytanie do was, czy jesli nie doszło do przegrzania karty, moze to jednak nie karta? usuwalem, instalowalem sterowniki rozne z windowsa, oryginalne od producenta z plyty ze strony.

Pozostaje jedna rzecz aby sie upewnić, wrzucic inny dysk ssd z innego laptopa i postawic nowy system nawet win7 zamiast win10 to by wykluczylo konflikty systemu czy sterownikow

Zastanawiam sie czy jesli jest mozliwa naprawa jaki moze byc jej koszt? podzwonilem i za samo sprawdzenie ok 100zł.

Koszt nowej GTX880M na AliExpress do koszt 200$=800zł

Koszt nowej GTX980M kompatybilnej z tym laptopem i układem chłodzenia 243$=970zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem paste termo, tamta była swierza, nie było zbyt wiele kurzu, system chłodzenia nie jest w stanie pracowac bardziej wydajnie, wyjąłem kartę i przeczyscilem slot, włorzyłem z powrotem, to samo.

Całe szczęście że mam wymienną kartę, warto było zakupic laptop modułowy z wymienna karta i procesorem, w przeciwnym wypadku cała płyta z karta i procesorem byłaby smietnik.

Edytowane przez kaczmarus1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze możesz popytać na tym forum odnośnie kart graficznych  >link

 

PS:Ewentualnie na Elektrodzie w dziale bazar otwórz temat od nośnie naprawy GPU na pewno ktoś się odezwie :)

 

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilem karte z AliExpress jako nowa i po dokladnym obejrzeniu wyglada jak noweczka. Dziala bez zarzutow wysmienicie, dokupilem termal pady Gelid oraz Grizzly Kyronaut czy jakos tak czyli ciekly metal. 

Calkowity koszt to 1040zl

Karta 900zl

Thermal pady 100zl

Ciekly metal 40zl

 

Jak juz sie rozpedzilem to wychaczylem jeszcze procesor 4940mx i7extreme za 700zl, ale uzywke, stary 4710mq wylecial

 

Laptop uzyskal drugie zycie i np forza horizon 4 dziala plynnie na ekstremalnych detalach, w 3dmark11 uzyskalem 11700pkt po podkreceniu proxesora na 4,4 na wszystkich rdzeniach, tpd z max 57W poszlo na 108W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...