Skocz do zawartości
kekq

Posiadam GTX 1060 - potrzebne (mozliwe uzywane) MOBO/CPU [1000-1500pln]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, posiadam karte GTX 1060, ktora jest dosc mocno ograniczona przez obecny procesor jakim jest Intel I5 2500k. 

Potrzebuję dobrać do tej karty: procesor i plyte glowna, ktore najlepiej beda do siebie pasowac.

Jesli chodzi o gry, bawie sie glownie w CoD Warzone. Nic kosmicznego mi nie potrzeba. Fajnie, gdyby dalo sie wyciagnac 144+ fps. 

Komponenty moga byc uzywane lub nowe. W przypadku nowych budzet to 1500zl. W przypadku uzywanych 1000zl. 

Prosze o jakies propozycje, poniewaz od jakiegos czasu nie sledzilem rynku i nie do konca wiem jak w tej chwili wyglada sytuacja podzespolow komputerowych. 

 

Caly aktualny zestaw wyglada nastepujaco:

proc; i5 2500k 4.2ghz

gpu; gtx 1060 3gb

mobo; MSI P67A-C45

Ram; 8gb 1333hz

Power; XFX 500W

Cooler; SilentumPC spartan lub fortis (nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i płytę to jeszcze bez problemu nową kupisz w sumie nawet za 1300 zł, ale potrzebujesz też pamięć RAM do tego zestawu, a to kolejne 350 zł. No ale gdybyś wziął Ryzena 5 1600 AF za 550 + jakaś płyta za podobną kwotę, np MSI na chipsecie B450  to spokojnie Ci jeszcze wystarczy na 16, GB 3200Mhz ramu, a wręcz jeszcze zostanie na mały dysk SSD na system, jeśli takowego nie masz, lub na lepsze chłodzenie.

Tutaj masz porównanie tych procesorów - link  

Patrząc na to porównanie, to różnica w wydajności jest bardzo duża.

 

 

 

Edytowane przez wysio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy (w sensie najmniej kosztowne zarówno jeśli chodzi o pieniądze i czas - nowe procki pod win7 już słabo działają więc moze być konieczny reinstall), mogło by być wsadzenie i7-3770 (przypadkowo mam taki :P). Na swojej płycie o kilkaset mhz go podkręcisz. Jakiegoś bardzo dużego wzrostu wydajności nie będzie, ale mówię - to opcja dla leniwych, wsadzasz i masz.

144fps nie wiem czy będziesz miał, z tego co widze na YT 9600k i 1070ti są na to za słabe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kekq napisał:

Jesli chodzi o gry, bawie sie glownie w CoD Warzone. Nic kosmicznego mi nie potrzeba. Fajnie, gdyby dalo sie wyciagnac 144+ fps.

To się nie uda bez wymiany całej platformy i karty graficznej. Czyli jakieś ~3000zł.

U mnie 2500k @ 4,34Ghz z 1060 6GB w Warzone praktycznie utrzymuje 60+ FPS - nie licząc drobnych dropów do 54-56 FPS i tutaj pewnie ten leciwy procesor jest winny.

@wysio

15 godzin temu, wysio napisał:

Tutaj masz porównanie tych procesorów - link  

Patrząc na to porównanie, to różnica w wydajności jest bardzo duża.

Tutaj po prostu widać jak procesory typu i5 2xxx i i5 3xxx blokują RTX'a bo nie wierzę w to, że realna róznica między tymi procesorami to 100%.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 17:16, kekq napisał:

Jesli chodzi o gry, bawie sie glownie w CoD Warzone. Nic kosmicznego mi nie potrzeba. Fajnie, gdyby dalo sie wyciagnac 144+ fps. 

Potrzebujesz zmień procka bo Warzone mocno leci na procesorze. Ten i5 ma 100% obciążenia przez cały czas w tej grze. Zmień na Ryzen 2600/3600. Ponadto gra wymaga 4GB+ na karcie graficznej, więc karta też do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...