Skocz do zawartości
Asphi

Monitor wyłącza się na parę sekund, a potem wraca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Acera KG251. Odkąd przyjechał mam z nim problem związany z wyłączaniem się ekranu. Wygląda to tak, iż w losowym momencie ten gaśnie, by po 1-3s wrócić. Czasami mignie raz na 15 minut, czasami ma serię. To co łączy to wszystko jest to, że po chwili wraca.

Monitor sprawdzałem na dwóch komputerach i problem jest identyczny. Na lenovo miał 120hz, na asusie g751jy 980m 144hz. W obu przypadkach ekran laptopa ma 60hz. Sprawdzałem na dwóch kablach hdmi(przed chwila kupiłem jakiś drogi 2.0b), ale bez skutku. Na asusie aktualizowałem też bios i sterownik graficzny, lecz nic to nie dało. W biosie nie zmieniałem nic.

Mam kilka spostrzeżeń, bardzo subiektywnych, ale mogą być wskazówką:

1. Niektóre ekrany wywołują black screen (np wywala się przy ustawianiu wygaszacza - nie jestem w stanie teraz tego odtworzyć, bo nagle "ożył")

2. Zmiany wywołuje ruch, nigdy nie gaśnie na statycznym ekranie (no chyba, że jest to ekran, który "psuje")

3. Mam wrażenie, że im większe odświeżanie tym jest to częstsze

Monitor ma wyłączone auto-wykrywanie, nasłuchuje na hdmi. Gdy się "psuje" na ekranie czasami pojawiają się poziome czarne kreski. Freesynca nie mam, bo ten model chyba nie wspiera (a ubolewam - bardzo bym go chciał).

Miał ktoś taki przypadek?

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=qoyb1lxJ5iE

Zdjęcia:

obraz.png.9fe39fa7bd0866fc4186fbc4695240cb.png

obraz.png.fc5eeb420c4f3a41bacc1a1440be3b11.png

 

EDIT:

Uwalony port HDMI1, na HDMI2 i DVI działa prawidłowo. Uważać na TORX, bo jak się okazało dostałem towar ze zwrotu jako nowy.

Edytowane przez Asphi
rozwiązano problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...