Skocz do zawartości
minioneQ

monitor - 1500zł / 2070 super

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Z racji tego, iż byłem całkowitym laikiem jeśli chodzi o monitory, przeszukałem pól internetu żeby się co nieco ogarnąć. Sęk w tym, iż dalej nie wiem co jest optymalne.

Myśli pierwszorzedne to - 24' albo 27' zakrzywiona - 1440p

Po wielu przebojach wybrałem AOC Q27G2U (VA 144Hz 1440P)

i tu zaczyna się zabawa. Smużenie mnie martwi, nie wiem czy to zauważalne na tyle żeby rezygnować z tego monitora. Jak zrezygnuje i wezme IPS to zakrzywienie musze sobie odpuscic. Czy zakrzywienie jest warte wgle brania go jako argument przy tylu 16:9? Budżet to 1500zł ale rozważam każdą opcje nawet kupienia czegos za 500zł i poczekania rok,dwa na coś lepszego. Bądź dołożenia trochę na coś, co nie będzie mnie martwiło. Odpuśćiłem sobie 4k bo chyba bezsens brać 60hz a wszystko inne za drogie. 1080p to chyba już za słaba opcja ale po namowach jestem w stanie ją rozważyć ponownie. Przesiadam się z 1080p 60hz który mi się spalił po 7 latach. Rozkminiałem tak dużo, że już sam nie wiem i potrzebuje pomocy ?

ips 1440p, 144hz ale plaski czy tanszy VA zakrzywiony. Szary czarny czy smużenie(które nie wiem czy mi przeszkadza, czy jest wgle zauważalne)? sugeruje się też odzwierciedleniem kolorów

ARgb oraz SRgb

podzespoly to rtx 2070 super + 5 3600

komp do wszystkiego

Internet 55%

gry 35% (gta v, lol, fifa, nba, dragon ball)

multimedia 10% (adobe od czasu do czasu, raczej rzadko)

Edytowane przez minioneQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...