Skocz do zawartości
CriXu

Komputer nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajomy podrzucił komputer do sprawdzenia i wygląda na to że komp nie startuje.

Sprawdziłem zasilacz miernikiem i działa, sprawdziłem tez na drugim zasilaczu i to samo (brak reakcji na przycisk zasilania), odłączyłem wszystko i podłączyłem minimum, kolejna próba odpalenia i tylko wiatrak zasilacza lekko drgnie a reszta dalej stoi (nic więcej się nie dzieje, 0 światełek, 0 dźwięków tylko małe drgnięcie wiatraka co około 10sek).

 

I tu moje pytanie, czy jak procek się spali to taki objaw może się pojawić czy raczej płyta?

 

Płyta to Gigabyte X570, jakiś Ryzen 5 (3rd gen), pamieci 2x16GB.

Wcześniej komp działał, bidok tylko z tego co mówił podłączał ledy, i jak wpioł kabelek do płyty to już się więcej nie odpalił wiec domyślam się ze raczej płyta poszła ale może ktoś ma więcej doświadczenia i podpowie.

 

PS. odłączyłem grafikę, ramy, dyski, kabelki obudowy i zostawiłem sam procesor +wiatrak oraz płytę główną, chciałem odpalić zworką i to samo, wiatrak na zasilaczu lekko drgnie tylko. Bios resetowany, bateria wyciągnięta i dalej to samo

any ideas?

 

/Dzięki bardzo i pozdro

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że płyta wyziąneła ducha. To się zdarza. Mi ASUS Z170 poadał po miesiącu i był podobny objaw. Komp nie startował. Jak płyta na gwarancji to do serwisu. Gdyby to był proc to płyta raczej by wystartowała, ale z czarnym ekranem. Zresztą procki rzadko się psują w przeciwieństwie  płyt. Które zależnie od firmy mają awaryjność na określonym poziomie. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje, gdy jest jakieś zwarcie. Sprawdź wszystkie porty, USB, połączenia. Spróbuj uruchomić samą płytę, zasilaczem. Bez procesora powinna też się uruchomić - choć w wypadku tego chipsetu pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...