Skocz do zawartości
Goodjuke

Rtx 2060 kraken g12 Corsair h55 wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, założyłem krakena g12 na rtx 2060 od gigabyte rev 2, bo na oryginalnym chłodzeniu pod obciążeniem, wentylatory strasznie hałasowały, a zależało mi na cichej pracy. 

Kupiłem używane chłodzenie Corsair h55, wyczyscilem je w miarę możliwości i przepłukałem( cieczy było może ze 100ml i pełno syfu), uzupełniłem chłodzenie plynem borygo, odpowietrzylem i zainstalowałem całość na karcie. Nie obyło się oczywiście bez dodatkowych dwóch dziur na mocowanie śrub, finalnie wszystko ładnie pasuje, tylko... 

Temperatura w spoczynku to ok 50 stopni, a pod obciążeniem to 85-89 i moje zdziwienie jak to możliwe? 

Pompka podłączona pod stałe 12v wentylatory push-pull na maksymalnych obrotach (zephyr i nzxt 120mm ofc)

Pomyślałem że to może wina chłodnicy 120mm no i zamówiłem 240(jeszcze nie dojechała), aczkolwiek mam mieszane odczucia co do tego czy to pomoże. Na ytb gość miał podłączona wersję super pod h75 120mm i miał 75 stopni pod obciążeniem. 

Dodam jeszcze że pasta to dc1 od be quiet

Ktoś ma pomysł co może być powodem takich temperatur?? 

IMG_20200704_212740.jpg

Edytowane przez Goodjuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych rozwiązaniem. Na rdzeniu radiatora zrobił się glut (coś jak smar) który skutecznie uniemożliwiał odprowadzanie ciepła. Aktualnie temperatura w spoczynku to 25, a w stresie max 60 stopni.
 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...