Skocz do zawartości
Dives93

GTX 1060 vs RX 580, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kończę właśnie składać PCta, w zasadzie został mi wybór karty graficznej (obecnie GTX 660Ti). Zawęziłem wybór do GTX 1060 6GB i RX 580 8GB. Zamierzam kupić kartę używaną. Wiem, że wydajnościowo jest podobnie, Radeon trochę wygrywa specyfikacją, a środowisko i dodatki bardziej pasują mi u zielonych. Wezmę używkę na gwarancji. Chciałbym na tej karcie przesiedzieć początek nowej generacji konsol, a potem zrobić jakiś sensowny upgrade. Mój procek to Ryzen 5 1600 AF. Jakieś przemyślenia, rady, opinie użytkowników tych kart? Co ma szansę dłużej "dawać radę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony wydajności to Rx jest lepszą opcją , jest szybszy w sporej części gier .

Ma też więcej VRAM i szerszą szynę .

Z minusów - uważaj abyś nie trafił na kartę pokoparkową , choć GTX-a w sumie też to tyczy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX580 - uzywam juz ponad dwa lata i jestem BARDZO zadowolony, troche czasu zajelo mi ustawienie optymalnych zegarow i teraz lece na dwoch profilach do malo wymagajacych gierek 1366MHz 1.05V -30% PL, a jak potrzeba mocy to jak w sig @ 1,2V +30%PL i dodatkowo dla kazdego "trybu" recznie ustawiona krzywa w wattmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...