Skocz do zawartości
elderion

Laptop biznesowy 4000 - 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czas rozglądam się za laptopem do pracy. Wymagania mam dość proste:

1. Wytrzymały - jakaś metalowa/aluminiowa obudowa,

2. Matowy ekran - rozmiar w okolicach 13 cali (max 14), 15.6 to trochę za dużo

3. 16/32 GB ram-u

4. Dysk SSD 512 GB, HDD niekoniecznie

5. Przynajmniej 4 fizyczne rdzenie

6. Czytnik linii papilarnych i tpm.

7. System operacyjny - może być, ale nie jest konieczny, prawdopodobnie i tak będzie docelowo Linux.

8. Im mniejszy i lżejszy tym lepszy - dość dużo będę go nosił.

Ponadto sensowne złącza rozszerzeń, oraz "umiejętność" cichego chłodzenia się. :) Swego czasu miałem "przyjemność" pracować z ultrabookiem della (nie pamiętam modelu), który po 10-ciu minutach obciążenia buczał jak suszarka do rąk (i taką też miał zresztą funkcjonalność).

Istotne jest, aby pracował długo na baterii - kilka godzin, chociaż tak 3-4h.

Ogólnie laptop ma mi służyć w 2 celach:

1. Prezentacja i inne spotkania z klientami, przez co musi być responsywny i wyglądać "profesjonalnie" :)

2. Propotypowania - pracuje z oprogramowaniem do analizy danych, które jest dość wymagające pamięciowo, stąd potrzeba posiadania większej ilości ramu, przynajmniej 16GB, szybkiego dysku oraz 4 fizycznych rdzeni.

Myślałem tradycyjnie o Dellach, ale mam też dobre doświadczenia z laptopami biznesowymi od HP, stąd trafiłem na coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/530493-notebook-laptop-15-6-hp-probook-455r-g6-r7-3700-32gb-512-win10p.html

Tyle, że ten jest za duży.

Słyszałem też dobre opinie o Acerach z linii Swift, coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/522556-notebook-laptop-14-1-acer-swift-5-i5-1035g1-16gb-512-w10-ips-touch-bialy.html

Ale jakoś Acery nie kojarzą mi się dobrze z typem "wytrzymałego, biznesowego laptopa", więc trochę nie wiem co myśleć.

 

Mam jeszcze jedną potrzebę, trochę poboczną - czasami mam potrzebę "narysować" (raczej diagram, niż sztukę :) ), a nie zawsze mam tablice, oraz czasami muszę to zrobić zdalnie, więc zastanawiam się, czy nie warto zainwestować w taką funkcjonalność w laptopie. Z racji tego, że nie potrafię znaleźć ciekawego laptopa (hybrydy, 2 in 1?) z ekranem dotykowym, który załatwi mi kwestię rysowania, to myślałem po prostu o dokupieniu tabletu graficznego.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi mówi, że chce laptop biznesowy to pierwsze co mi przychodzi do głowy to thinkpad : https://www.x-kom.pl/p/546685-notebook-laptop-140-lenovo-thinkpad-t495-ryzen-5-pro-8gb-512-win10p.html mam w domu IBM, który chyba ma z 20 lat i do tej pory działa. Na szczęście lenovo nie robi po taniości Thinki i ta seria jest bardzo udana. Tutaj masz czterordzeniowego ryzena, 8 giga ramu i oczywiście ssd. Przy okazji jest na matrycy IPS. Jak dla mnie takie hybrydy są zbyt delikatne i nie warte wydania pieniędzy. No w sumie jest tylko jedna opcja - Surface, ale to już spory wydatek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszą opcją jest zdecydowanie Zenbook. Wykonany z aluminium, mega mobilny (1,1kg) oraz bardzo ładny :)
Dodatkowym atutem jest klawiatura numeryczna w touchpadzie.
 

Wrzucam link z procesorem i7-10 generacji oraz 16GB RAM. 

https://www.x-kom.pl/p/576249-notebook-laptop-14-0-asus-zenbook-14-ux433fac-i7-10510u-16gb-512.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz sobie pozwolić na coś z wyższej półki. Zernknij na Zenbooka Duo. Moim zdaniem do Twoich potrzeb będzie jak znalazł. Tyle, że nie ma matowej matrycy, ale za to nie będziesz musiał inwestować dodatkowo w tablet graficzny. Posiada procesor i5 niskonapięciowy 4 rdzeniowy, matrycę bardzo dobrze odwzorowującą kolory, dwa ekrany dotykowe i jest 14 calowy. Obudowa jest wytrzymała i elegancka. Jedyne czego nie ma to czytnika linii papilarnych, ale za to masz win hello. 
ASUS ZenBook Duo UX481 i5-10210U 16GB 1TB SSD 5999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Thinkpada z 16GB ram-u z tej linii to mnie chyba nie stać. Inna sprawa, że modeli jest od groma i trochę nie mogę się w nich odnaleźć.

Ten Zenbooki wyglądają faktycznie bardzo fajnie, szczególnie ten Duo jest kuszący, chociaż w niektórych miejscach średnie opinie o nim czytałem.

To jeszcze pytanie o Delle i HP - jest coś ciekawego do polecenia od tych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...