Skocz do zawartości
Gość

Whisper Mode w laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gram na laptopie z kartą GTX 1070.

Gram w tą samą grę i nie zmieniam ustawień grafiki, rozdzielności itd. W panelu nVidia Geforce Experience mam włączoną opcję Whisper Mode, która jest super opcją, bo w grach, które nie potrzebują dużej mocy, obniżane jest taktowanie GPU, np. z 1800 mhz do 900 mhz co powoduje kolosalną różnicę w temperaturze GPU i głośności wentylatorów.

Gra również ma zablokowane FPS na 50 kl/s w panelu nVidia i taka wartość jest stale utrzymywana.

Niestety za każdym uruchomieniem gry, karta zachowuje się inaczej: raz mam taktowanie karty na poziomie 1800 mhz, i wtedy laptop wyje z gorąca, a za innym razem 900 mhz i śmiga cicho.

W obu przypadkach mam te 50 kl/s.

Wystarczy czasem że uruchomię grę ponownie i raz wchodzi tryb głośny a raz cichy - bez mojej ingerencji. Nie wiem jak to wymusić.

Czy są jakieś sposoby na ręczne obniżenie taktowania GPU o połowę w laptopie ?

Od razu dodam że kombinowanie w MSI Afterburner mi nic nie dało, albo nie wiem jak to zrobić.

Laptop dodatkowo ma zrobiony undervolting GPU i CPU za pomocą Intel Extreme Tuning Utility

Problem występuje na starych i nowych sterownikach.

GPU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...