Skocz do zawartości
maveth

Pomoc w wybraniu karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja aktualna karta graficzna to przeżytek i poszukuje nowej, jednak nie mogę się zdecydować czy jest warto dopłacać parę stówek do kart zielonych czy jednak wybrać czerwonych.

Moje typy:

GIGABYTE GEFORCE RTX 2070 SUPER WINDFORCE 3 8GB OC

PALIT KARTA VGA GEFORCE RTX 2070 SUPER GP OC 8GB RDD6

SAPPHIRE RADEON RX 5700 XT PULSE OC 8GB GDDR6

SAPPHIRE RADEON RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6

POWERCOLOR RADEON RX 5700 XT RED DEVIL 8GB 

MSI RADEON RX 5700 XT MECH OC 8G

GIGABYTE RADEON RX 5700 XT AORUS 8G GDDR6

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X 8GB GDDR6

Zaznaczę od razu, że nie jestem jakimś zapalonym graczem, który pieni się na widok 10 dodatkowych FPS-ów - zależy mi głównie na stabilnej pracy i możliwość pogrania w najnowsze tytuły. Mój faworyt SAPPHIRE RADEON RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6.

Zamieszam link do mojego zestawu: https://www.x-kom.pl/lista/h72anjxym

Każda pomoc jest mile widziana i z góry dziękuje.

Edytowane przez maveth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał RX5700XT Red Devil - według mnie to jest najlepszy radeon zaraz po Nitro +. 75C na diable to standard. Poza tym, twój zestaw nawet i z takim GPU nie wziałby więcej jak 500w. Weź sobie 600W i będzie git. Albo weź pure power 11 od bequite. 

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczerym i miałbym dopłacać do rtx'a to brałbym zdecydowanie tego gigusia https://www.x-kom.pl/p/514370-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html albo msi gaming x trio. Odnośnie phoenix, słyszałem wiele opinii i większość była 50/50, więc ja nie za bardzo chce się wypowiedzieć na ten temat. 

A co do Radeonów : jeżeli nie zależy ci na RayTracingu to możesz brać RX, a co do wersji. Jak dla mnie nitro i devil to są najlepsze wersję, więc którą nie wybierzesz, to będziesz zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że zestaw około 5k? Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/rutmwqxcn z trochę lepszym zasilaczem.

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maveth napisał:

@roar.RAR

Red Devila znalazłem za 1999zł, a Nitro+ 2050zł jest sens dorzucać te 50zł do nitro?

bardzo podobne konstrukcję i o ile dobrze kojarzę, to nitro ma podświetlenie. Jeśli chcesz żeby karta była podświetlana to bierz nitro, jakiś większych różnic raczej nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...