Skocz do zawartości
bassfreak93

Komp bez GPU do 4-5 tyś (Głównie gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój obecny sprzęt 

CPU : Intel Core i5-3550 3.3 Ghz (3.7 Ghz) / SilentiumPC Spartan 3 PRO

RAM : Kingston 8GB (2x2 +4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey/Black Series

MOBO : MSI Z77A-G43/

GPU : ASUS Radeon RX480 Strix Gaming 8GB OC

Zasilacz : OCZ ModXStream Pro 600W

Audio : Creative Titanium HD

Buda Corsair Carbide Series 100R

Monitor : BenQ EX2780Q 27"

Dysk SSD 250GB + zwykły 1TB

 

Czy odczuję jakiś skok wydajności w grach gdy kupię praktycznie nowego kompa ale zostawiając na razie RX 480? Chcę poczekać na nowe RTX 3000 które mają być niby jeszcze w tym roku ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia :P budżet do 4-5 tysięcy MAX a potrzebuję :

Proca (preferował bym nowego intela na 1200) , Płytę, RAM , Zasilacz pełny modular, Budę (koniecznie z plexi) , dysk M2 1TB. Ze starego kompa zostanie dysk zwykły 1TB , grafa i karta dźwiękowa.

Komp w 80% do grania w WQHD (aka 2k), nie robię OC. Dobrze by było gdyby wszystko było z jednego sklepu np x-kom czy komputronik żeby wszystko od razu złożyli do kupy i sprawdzili.

Aktualnie tak wygląda "wydajność" u mnie w Wieśku 3 gdzie wycisnąłem z niego wszystko co możliwe, słychać że obecny sprzęt prosi o litość :D.

witcher3_2020_07_12_14_07_00_895.jpg

witcher3_2020_07_12_14_06_55_787.jpg

Edytowane przez bassfreak93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zejść z ustawieniami grafiki i postprocesów w wiesiu? 18-21 fps to trochę bieda granie, a rx480 ze zmniejszonymi detalami w wqhd spokojnie ogarnie grę nawet z tą starszą i5.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, tylko aktualne GPU mam odrobinę lepsze. Osobiście pod koniec miesiąca będę zamawiał podstawkę (okolice 3200 zł), w której skład wchodzi:

MOBO: MSI MAG Z490 TOMAHAWK

CPU: Intel Core i7-10700K

RAM: HyperX 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 Predator RGB

Wpakuje to póki co do starej budy i na przestrzeni kolejnych 2-3 miesięcy postaram się zmienić budę, dołożyć nowe dyski na M2 i wymienić PSU i dopiero w następnej kolejności GPU. Jeśli jesteś w stanie zrobić podobnie, to polecam takie podejście. Niestety złożenie jednostki na sockecie 1200 (nawet bez GPU), w zadanym przez Ciebie zakresie cenowym może być problematyczne (chociaż nie niemożliwe, ale trzeba pójść na kompromisy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barthy napisał:

Jestem w podobnej sytuacji, tylko aktualne GPU mam odrobinę lepsze. Osobiście pod koniec miesiąca będę zamawiał podstawkę (okolice 3200 zł), w której skład wchodzi:

MOBO: MSI MAG Z490 TOMAHAWK

CPU: Intel Core i7-10700K

RAM: HyperX 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 Predator RGB

Wpakuje to póki co do starej budy i na przestrzeni kolejnych 2-3 miesięcy postaram się zmienić budę, dołożyć nowe dyski na M2 i wymienić PSU i dopiero w następnej kolejności GPU. Jeśli jesteś w stanie zrobić podobnie, to polecam takie podejście. Niestety złożenie jednostki na sockecie 1200 (nawet bez GPU), w zadanym przez Ciebie zakresie cenowym może być problematyczne (chociaż nie niemożliwe, ale trzeba pójść na kompromisy).

czemu ramy 1x16 zamiast 2x8? W xkomie z tego co widzę są w takiej samej cenie https://www.x-kom.pl/p/457713-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-predator-rgb.html, no chyba, że celujesz w 2x16 i później zamierzasz kupić drugą kość to ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...