Skocz do zawartości
Gość

ASUS TUF B450-PRO GAMING vs Gigabyte B550M AORUS PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Szanowni, potrzebuję płytę główną pod Ryzen 3300X (problem z dostępnością) lub 3700X. Parametrem kluczowym jest kodek audio Realtek ALC 1200. To dwie najtańsze płyty jakie znalazłem. W przypadku B550M otrzymuję jeszcze USB C i USB 3.2. W sumie każda spełnia moje wymagania i zastanawiam się czy dopłacać 100zł do B550? Specyfikacje płyt:

1. Asus - 479zł

2. Gigabyte - 569zł

Chyba, że jest coś jeszcze warte rozważenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD M2 500GB wystarczy mi na wiele lat. SATA będzie puste. W razie czego zmienię w przyszłości SSD na 2TB.  

Skłaniam się do ASUS TUF B450-PRO GAMING.

Kamil, przy okazji pytanko, która z tych kart RX 5500 XT będzie najcichsza?:

https://www.x-kom.pl/comparison/493301,573224,568066,540910,533898,533868,570187

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem testy dla Asusa i PC Red Dragon , wynika z nich że w trybie load najcichszy jest właśnie Red Dragon - hałas na poziomie 35 dBA , Asus ma o 4 dB większy hałas .

Nie wiem jak wygląda sprawa generowanego hałasu w przypadku XFX i MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem testy na guru3d i najcichsza z wymienionych to Sapphire Radeon RX 5500 XT PULSE. Wszystko super tylko ma gwarancję 24 miesiące a nie 36 jak inne. No i nie wiem co ważniejsze. Być może za dwa lata zmienię kartę na coś znacznie mocniejszego i wtedy byłaby jeszcze roczna gwarancja producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...