Skocz do zawartości
Kicha

Jaka karta do kompa ITX do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam Asus R9 290 DirectCu II Ale wkurza mnie już jej wielkość przy kompie w formacie mini Itx. Dlatego postanowiłem zmienić na mniejszą najlepiej też w formacie mini Itx. Niestety nie zamierzam  kupować nowej szukam z drugiej ręki.  Stąd pytanie do was za jakim modelem się rozglądać aby był lepszy od obecnej. Nie musi być do Qhd bo gram w Full HD. Ogólnie zależy aby karta była mała i wydajność najlepiej lepszą od obecnej albo taka sama Ale jak już to wypada coś lepszego wsadzic do kompa hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm budżet im taniej tym lepiej, dlatego chciałem używkę ale pewnie z tym będzie ciężko więc tak w granicach 700-800 zł a jak nie to maks ale to bardzo mocno nadszarpnięty budżet ten 1000 zł ( myśle ,że swoją bym za 300 zł sprzedał ) . A rozmiar to tak do 20 cm długości jeszcze ujdzie bo obecna ma coś koło 27 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 20 cm długości to karty jednowentylatorowe , wersje z 2 wentylatorami są z reguły dłuższe , czasami nawet sporo .

Z nowych RX 570 / 580 nie ma kart jednowentylatorowych , przynajmniej ich w X-kom nie widzę .

Jest kilka modeli GTX1650 S w cenach 800-900 zł ew. MSI GTX1650 Super Ventus za 799 zł - ma 2 wentylatory ale długość 18 cm , Zotac Gaming Twin Fan też jest krótka ( niecałe 16 cm ) a ma 2 wentylatory i kosztuje 819 zł .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok popatrze, i wnioskuje ,że skoro je wymieniliście to będą też wydajnościowo lepsze od obecnej ( bo fajnie jakby troche FPS mi przybyło z nową kartą w takim WARZONE np ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz własnie przeglądałem oferty 1660 S i tak myślałem o takiej wersji wymiarowo jak najmniejszej. Zobacze jak finanse się ułożą to może skusze się na taką a jak nie to wezme RX570 jak ma podobną wydajność do obecnej. A tak z innej beczki ile za tego r9 290 Direct CUII można wołąć aby się nie ośmieszyć ,ale też za darmo nie sprzedawać ?

Chociaż z drugiej strony czy reszta sprzętu tzn procek z sygnatury nie kręcony i5 4670 nie będzie wąskim gardłem dla takiego 1660 S ??

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wiec tak okazało się że brat ma taka  SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 4G GDDR5 , pożyczyłem podłączyłem i byłem zadowolony osiągi minimalnie chyba lepsze od mojej obecnej.  Ale do czego zamierzam ona ma rozmiar coś koło 23 cm i nawet fajnie pasowala się do mojego mini Itx więc może być karta o tych wymiarach bo ona nawet niższa jest od obecnej i lepiej to wygląda. Wiec jak moja się sprzeda bankowo minimum RX 570 wjedzie, ale posiadam monitor z Freesync  AOC C24G1 i muszę poczytać czy aby z tego korzystać musi być karta Ati czy nie. ? Stąd pytanie jaki odpowiednik GTX 1660 S jest po stronie czerwonych RX 580 lub RX 590 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...