Skocz do zawartości
Pelczar1

Problem po podłączeniu Raijintek leto pro rgb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu poskładałem sobie PC i chciałem wymienić oryginalne chłodzenie CPU na coś trochę lepszego i wizualnie pasującego do całości. Zakupiłem Raijintek leto pro rgb i zamontowałem na CPU. Wentylatory wpiąłem w CPU_FAN i SYS_FAN, natomiast podświetlenie rgb w D_LED 1 oraz D_LED 2 (zaznaczę, że D_LED na płycie ma 3 piny a w kostkach są 4 ale w instrukcji płyty jasno było pokazane, że można tak wpinać) . Zadowolony z siebie włączyłem zasilanie i okazalo sie, że wentylatory sie kręcą i ledy świecą ale komputer nie odpala, włączył się po okolo trzecim naciśnięciu power ale bez obrazu na ekranie. Wyłączyłem go na zasilaczu, wypiąłem ledy i uruchomiłem go jeszcze raz, lecz po załadowaniu Windowsa nie działała klawiatura i mysz... Nie działa na żadnym z portów USB i nie mogę nic zrobić. Odpiąłem dysk żeby dostać się do BIOSA ale tam też nie czyta myszy i klawiatury, resetowalem BIOSA przez wyjęcie baterii i też nic, próbowałem z innymi klawiaturami mi i myszami, starałem się inaczej podłączyć chłodzenie i nadal nic... W portach USB na pewno mam prąd. Skończyły mi się już pomysły. Zauważyłem również, że straciłem podświetlenie Led na karcie graficznej (przy odpaleniu na chwilę mrugnie i gaśnie). Może ktoś z was miał podobny problem? 

Podzespoły PC:

Płyta Aorus B450 Elite

GPU Gigabyte Geforce GTX 1660 super gaming

CPU AMD Ryzen 5 3600

Zasilacz SilentiumPC Supermo L2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...