Skocz do zawartości
bahh0ze

GTX 1650 ASUS Spadki FPS / chwilowy freeze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisze ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi - mam problem: mianowicie złożyłem nowego kompa i zauważyłem że w grach zdarzją się delikatne "ściny" jakkolwiek to nie nazwać i spowodowane to jest spadkiem fps (tak mi się przynajmniej wydaje) Problem, nie pojawia się jakoś mega często jednak jest denerwujący. Sprawdzałem temperatury (68°C max)  i ilość klatek (od ok. 150 - 250 w cs go)  różnymi benchmarkami etc. nie mam pojęcia czym to jest spowodowane [gry które były odpalane to głównie CS:GO i GTA V] Poniżej załączam wykres z MSI Afterburner'a - nie wiem czy to jakiś trop ale zastanawia mnie POWER LIMIT na wykresie bo nagle jest na samej górze... Czy może szukać gdzie indzie przyczyny ?

Podaję specyfikację sprzętu:

  • MB: Asrock B450M PRO4
  • PROC: AMD RYZEN 5 1600AF
  • GRAFIKA: ASUS GeForce GTX 1650 SUPER TUF 4GB 
  • RAM: Patriot 8GB 2x4GB 3000MHz CL16 Viper 4
  • Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 Bronze 500W 

System: win10

Sterowniki zaaktualizowane, bios też.

Próbowałem już zmienić w nvidi w ustawieniach zarządzania energią na maksymalną wydajność i windowsie zmienić, niestety problem dalej się powtarza...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc ?

108932390_273395850634548_5939545816152613876_n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób wykres ale poprawnie ?

Czyli daj wykres Użycie GPU, Taktowanie rdzenia MHz, Taktowanie Pamięci MHz, Temperatura GPU, Napięcie GPU, CPU usage <-- ale ogólne uzycie CPU oraz wykres Liczba klatek na sekundę.

To da nam wykres taki jaki mniej więcej potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...