Skocz do zawartości
KageYoshi

Do nowego FlightSim + Cuda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  obecnie w komputerze mam MSI RX570 w wersji 8GB i w to co gram jestem przeszczęśliwy. Nie wykraczam poza Diablo3, Lola, Cities Skylines , Xplane 11.

Niedługo wychodzi nowy Flight Simulator, gdzie RX570 jest w minimalnych, GTX970 w zalecanych a RTX2080 w idealnych wymaganiach.

Nie ukrywam, że nie chcę wydać więcej niż 1200 na kartę w grę oczywiście wchodzą używki. Tylko nie mam zielonego pojęcia co jest teraz najbardziej opłacalne cena/jakość.

Najbardziej zależy mi jednak na tym by karta miała te 8GB vramu, ze względu na to jak to się przydaje w simach

+ jak największa liczba CUDA (często renderuję + chciałbym odejść od trenowania modeli na CPU i przejść na GPU)

Czy warto czegoś teraz szukać 1070ti? Czy może czekać aż nvidia wyda nowy karty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ilość CUDA w przypadku kart nie oznacza że karta która ma więcej SP/CUDA będzie mocniejsza .

Liczy się też architektura , szyna GPU-Mem i rodzaj pamięci etc.

Z nowych kart od NV w cenie do 1 200 zł jest GTX1660 Super , karta o wydajności zbliżonej do GTX1070 mimo że ma sporo mniej cuda ( 1408 vs 1920 w GTX1070 ) , także ma mniej jednostek TMU/ROP .

1660 Super nadrabia szybszą pamięcią - GDDR6 o przepustowości ponad 330 GB/s vs GDDR5 o przepustowości 256 GB/s .

Co do nowych kart - nie wiadomo kiedy NV wyda Ampere , w dodatku pewno na starcie będą to karty z segmentu high - 3080 / 3080 Ti , opcjonalnie do tego 3070 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...