Skocz do zawartości
Arczi

Utrata danych z karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

każdy z nas robi jakieś głupoty większe lub mniejsze, więc bez oceniania bardzo proszę o każdą pomoc... Mianowicie

- karta microSD sdxc Goodram 128GB wraz z adapterem używana w aparacie Sony A6000
- podczas ostatnich zagranicznych wczasów zrobiłem dużo świetnych zdjęć, ale oczywiście nie zrobiłem backupu
- aparatem nigdy nie kręciłem żadnych filmów, a podczas pracy był ustawiony w tryb zdjęciowy, a nie filmowy
- podczas ostatniego weekendowego wypadu coś mu odwaliło, i po każdorazowej próbie podglądnięcia zrobionego zdjęcia wyskakiwał błąd mniej więcej "Aby nagrywać pliki wideo potrzebna jest zmiana systemu plików na PAL. Czy kontynować? OK/Anuluj"
- klikałem Anuluj i zdjęcie dawało się podejrzeć, ale ile można klikać anuluj aby podejrzeć zdjęcie?
- w końcu moja cierpliwość się skończyła i kliknąłem "OK"
- aparat zaczął formatować kartę
- w trakcie mocno się zestresowałem i wyjąłem kartę z aparatu
- włożyłem kartę do telefonu Samsung S9 aby sprawdzić, czy w ogóle coś na niej jeszcze zostało
- po włożeniu telefon wydał komunikat, że karta jest nieczytelna i aby z niej korzystać, trzeba ją sformatować
- zdając sobie sprawę że już [gluteus maximus], kliknąłem ok i telefon zaczął formatować kartę, po czym utworzył na niej swoje Androidowe foldery
- włożyłem kartę z powrotem do aparatu aby sprawdzić czy jeszcze do czegoś się nadaje
- po włożeniu karty do aparatu wyskoczył komunikat, że "brak bazy danych obrazu, czy utworzyć?" Chodziło najpewniej o folder 100MSCDF na karcie (typowy gdzie aparaty Sony zapisują zdjęcia)
- utworzyłem tą bazę danych obrazu i wykonałem jedno próbne zdjęcie. Zapisało się i mogłem je normalnie podejrzeć, ale na karcie było już tylko to 1 zdjęcie + foldery które utworzył Android

 

Po powrocie do domu zacząłem szperać i skorzystałem z różnych programów do odzyskiwania danych, m.in.:
EaseUs Data Recovery, Hetman Photo Recovery, Recovery Robot Pro, SoftwareImperial Data Recovery Wizard

Każdym z nich wykonywałem pełne, długie skanowanie (20+ minut) i niestety żaden z nich nie znalazł ani jednego starego zdjęcia. Jedyne co znajdywały to pliki które aktualnie się na karcie znajdują, tj. foldery Androidowe + to 1 zdjęcie które wykonałem już po wszystkim.

 

Czy jest jakaś szansa na odzysk tych zdjęć ?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Photorec , może coś odzyska , jeden z najlepszych programów do odyskiwania zdjęć mający wysoką skuteczność .

Ale czy coś odzyska to zależy od tego jak sformatował kartę telefon - czy to coś w stylu szybkiego formatowania znanego z windows czy pełny format ( też na windows dostępny ) .

Jak to było coś ala szybki format to może PR coś zdziała , przy pełnym formatowaniu to mało prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...