Skocz do zawartości
peka_8

Komputer do grafiki - budżet 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmieniam pracę i będę potrzebował komputera. Głównie do prac biurowych, ale również graficznych - w Photoshopie i Illustratorze od Adobe. Rozglądam się za czymś poleasingowym, bo jak widzicie budżet jest raczej skromny.

 

Sam mam w domu sprzęt z prockiem i5 4670, Nvidia GeForce GTX 1060 6gb i 12 gb ramu - spokojnie do tych prac graficznych mi wystarcza.

 

Znalazłem taki sprzęt w internecie - https://laurem.pl/pr...1650-WIN10.html

Pomyślałem, że jakby tam nieco więcej RAMu wsadzić, to by chyba było w zupełności wystarczająco.

 

Co o tym sądzicie? Nie siedzę w temacie komputerów, a w związku z tym, że mój sprzęt już też ma któryś rok, to już zupełnie straciłem orientację. Warto się skusić na taki sprzęt czy znacie lepsze alternatywy?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, peka_8 napisał:

Znalazłem taki sprzęt w internecie - https://laurem.pl/pr...1650-WIN10.html

coś to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS najbardziej liczy się wydajność jednego wątku , ilość rdzeni / wątków ma mniejsze znaczenie - wysoko taktowane 6 czy 8 rdzeni będzie lepsze niż średnio taktowane 12/16 czy 18 rdzeni .

W illustratorze wygląda to podobnie .

Co do wykorzystania GPU - jak będziesz robił coś co tego wymaga to bierz ww. sprzęt polesingowy , jak GPU będzie mało używane to szukał bym czegoś bez karty , wtedy iGPU z I7 sobie spokojnie poradzi .

Ew. dołożyć trochę i kupić coś na R5 3600 + GT1030  lub jak wyjdzie to na R5 3xxxG ( procek + IGPU )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Budżet to 2000zł netto. Dysk SSD o pojemności 240gb mi w zupełności wystarczy. Tak jak kolega wyżej napisał, chcę położyć główny nacisk na procesor, szybki dysk i RAMy. Karta graficzna niech będzie uzupełnieniem, ale wolałbym żeby nie była zintegrowana.

Moglibyście mi teraz coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peka_8 napisał:

Mała aktualizacja.

Budżet to 2000zł netto. Dysk SSD o pojemności 240gb mi w zupełności wystarczy. Tak jak kolega wyżej napisał, chcę położyć główny nacisk na procesor, szybki dysk i RAMy. Karta graficzna niech będzie uzupełnieniem, ale wolałbym żeby nie była zintegrowana.

Moglibyście mi teraz coś poradzić?

Na ten moment z zintegrowaną grafiką, https://www.x-kom.pl/lista/g59np8kec

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • Gigabyte B450M DS3H
  • SilentiumPC Signum SG1
  • AMD Ryzen 5 3400G
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus

Za jakiś czas dołożyć grafikę zewnętrzną, ewentualnie wybrać tańszy ryzen i jakiś rx570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...