Skocz do zawartości
RomperZ

Monitor 144hz full hd do fps ~1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję monitora 144hz full hd do fps i ogólnego użytkowania. Mam MSI Geforce RTX 2060 SUPER ARMOR OC 8GB.

Długo czekałem na promocję nowych monitorów i teraz mam na oku

1)Acer Nitro VG252QPbmiipx czarny HDR

https://www.x-kom.pl/p/543371-monitor-led-24-acer-nitro-vg252qpbmiipx-czarny-hdr.html

Czy są jakieś słuszne alternatywy poza

2)MSI Optix G241?

https://www.x-kom.pl/p/546536-monitor-led-24-msi-optix-g241-czarny.html

 

Bardziej skłaniam się ku acerowi, bo optix to chyba klon AOC, ale bez regulacji wysokości? Nie wiem tylko jak sprawdza się ten Acer? A może coś innego zaproponujecie?

 

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na HDR, brałbym Acera. MSI ma bardzo dobre pokrycie kolorów, więc to się bardziej przyda dla jakiś grafików. Na codziennie użytkowanie i granie, acer będzie świetnym wyborem. Sam mam monitor z serii nitro i jestem mega zadowolony, to czego chciałem od monitora mam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RomperZ napisał:

Jeszcze jedno, czy ten

1)Acer Nitro VG252QPbmiipx czarny HDR

https://www.x-kom.pl/p/543371-monitor-led-24-acer-nitro-vg252qpbmiipx-czarny-hdr.html

Obsłuży 144hz po tym przewodzie HDMI, który jest w zestawie?

Powinien. Mój Asus obsługuje bez problemu to i ten powinien. Nie będzie działać tylko g-sync bo do tego potrzeba kabla DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144Hz będzie działać na hdmi. Ale jeśli potrzebujesz freesync lub g-sync(nie wiem jaką masz kartę) to musi być kabel DP.

Kup monitor, kabel zawsze możesz dokupić jak zajdzie potrzeba.  W zestawie powinien być hdmi i nie wiem czy i DP nie ma. Mi nie był potrzebny i hdmi w zupełności wystarcza.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI Geforce RTX 2060 SUPER ARMOR OC 8GB. Mam też Unitek Kabel HDMI 2.0 - HDMI 1m. Z x-komu mi napisali jak pytałem o g-sync/Adaptive-Sync i 144hz, że "

Cytat

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Tak, ten przewód powinien Panu w zupełności wystarczyć do odpowiedniej obsługi obrazu. Standard 2.0 w złączu HDMI jest wystarczający. Zachęcam do połączenia monitora bezpośrednio do karty graficznej celem zmaksymalizowania jakości obrazu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest kabel HDMI i DP 1.2, więc bez potrzeby kupowałem DP 1.4 ? W każdym razie u mnie chodzi na kablu HDMI 2.0, który kupiłem do poprzedniego monitora jak zmieniłem PC. G-sync/Adaptive-Sync i 144hz chodzi na tym HDMI 2.0. Producent podaje pobór prądu koło 40W, wydawało mi się to mało prawdopodobne, więc dokonałem pomiaru i bierze ~18W - głośniki wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, _nick_ napisał:

To ciekawe, bo jak miałem monitor 144 Hz podłaczony przez HDMI to freesync działał (RX570).

To zmień na kartę nv(taką jak ma autor) i sprawdz czy też zadziała...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RomperZ napisał:

  Producent podaje pobór prądu koło 40W, wydawało mi się to mało prawdopodobne, więc dokonałem pomiaru i bierze ~18W

Ustaw jasność na 100% i zmierz pobór energii ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...