Skocz do zawartości
Xanon21

Monitor 1080p, 60hz

Rekomendowane odpowiedzi

1. Budżet,do 1000 zł.
2. Przeznaczenie,głównie gry strategiczne( np. EU IV, seria Total War), RPG i filmy.
3. Oczekiwania. Głównie chodzi mi o zwykłe 1080p,60hz i podłączenie przez dvi-d. Niestety wszystkie monitory 60hz które widziałem mają nieprzydatną dla mnie funkcje Freesync(970 GTX) i podłączenia typu HDMI lub DP. Najlepiej kolory na poziomie oferowanych przez  panel IPS LG. Asus odrzucam z racji tego że wszystkie monitory które miałem od tej firmy oferowały wyblakłe kolory.
4. Oświetlenie. W dzień naturalne światło słoneczne, jedynie po południu trochę przeszkadzające, w nocy lampa nocna o słabym żółtym świetle.
5.Windows 10, GeForce 970 GTX, 16 GB RAM, Intel Hasweel 4 rdzenie, 3,4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, bo się pogubiłem. Czemu nie podepniesz karty za pomocą hdmi lub DP tylko dvi? Chcesz wydać 1k za monitor z odświeżaniem 60hz? Bez sensu...  i freesync. Każdy tańszy monitor ma freesync, nie musisz z niej przecież korzystać. 

https://www.x-kom.pl/p/439222-monitor-led-24-acer-ed242qrabidpx-czarny.html na matrycy va, czyli coś takiego jak ips, full hd i odświeżanie 144hz. Masz też tutaj złącze dvi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale 144 Hz przy moim słabym komputerze jest całkowicie nieopłacalne. W nowszych grach osiągnięcie 60 klatek w przyzwoitej jakości jest niemożliwe ( zazwyczaj osiągam około 30-55 z ciągłym wachaniem). Testowałem pewien model  Asusa 144hz przy AC:Origin i przy szybkości od 40-51 klatek, obraz szarpał i był nienaturalnie płynny a do tego dochodziło szybkie zmęczenie i uczucie choroby lokomocyjnej (przy vsync off/on i testowaniem różnych limitów klatek lub bez limitu ). Szarpnięcia udało się wyeliminować po zmianie na 120 lub 100hz, ale pozostałe symptomy opisane wyżej pozostały( obraz był tak szybki że nie miałem kontroli tego co widzę na ekranie). Jak opisałem wcześniej Freesync jest dla mnie zbyteczny ze względu na Nvidię (w przyszłości też, przy nowym komputerze), jak i tytuły w które gram i małą ilość klatek jakie osiągam. Jeśli chodzi o kable. HDMI ponoć jakościowo jest strasznie słaby, jest delikatny i niechcąco można łatwo go uszkodzić. DisplayPorty ponoć wysyłają jakieś skoki napięcia uszkadzając karty graficzne. Dlatego preferuje DVI, ale jeśli te plotki o HDMI i DP są fałszywe, to mogę zaakceptować te złącza.

Może jednak warto zostać przy starym 1080p i 60 Hz zanim postęp technologiczny pozwoli uzyskać rozdzielczość 4k na 24 calach przy 60 hz, niż kupować teraz nowy monitor 1080p 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

Dzięki. Ale 144 Hz przy moim słabym komputerze jest całkowicie nieopłacalne.

W jakichś starych grach do osiągnięcia.

 

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

W nowszych grach osiągnięcie 60 klatek w przyzwoitej jakości jest niemożliwe ( zazwyczaj osiągam około 30-55 z ciągłym wachaniem).

Wszystko zależy od tego w co grasz. Takie Surviving Mars trzymało u mnie całkiem nieźle 60 FPS na karcie pokroju GTX1650 ... w rozdzielczości 3840x2160.

 

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

Jak opisałem wcześniej Freesync jest dla mnie zbyteczny ze względu na Nvidię (w przyszłości też, przy nowym komputerze),

Nowsze karty nVidii przypadkiem nie radzą już sobie z freesync?

 

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

Jeśli chodzi o kable. HDMI ponoć jakościowo jest strasznie słaby, jest delikatny i niechcąco można łatwo go uszkodzić.

Zupełnie nie prawda - no chyba, że ktoś miał do czynienia ze szrotem za kilka PLN, a nie przyzwoicie zrobionymi HDMI. Także przy poprawnych kablach HDMI nie ma problemów.

 

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

DisplayPorty ponoć wysyłają jakieś skoki napięcia uszkadzając karty graficzne.

Nic takiego nie ma miejsca, jeśli kabel masz zgodny ze specyfikacją (źle, niezgodnie z normą zrobione kable, przesyłają napięcie na jednym z pinów, na którym napięcia być nie powinno). Przy poprawnych kablach DisplayPort nie ma problemów.

 

54 minuty temu, Xanon21 napisał:

Może jednak warto zostać przy starym 1080p i 60 Hz zanim postęp technologiczny pozwoli uzyskać rozdzielczość 4k na 24 calach przy 60 hz, niż kupować teraz nowy monitor 1080p 60hz?

Już od od paru lat gdzieś był takie monitory na rynku. Kiedyś jak sprawdzałem cenę to kosztował taki IPS jakoś w okolicach 1100zł. Dzisiaj do 1000zł spokojnie kupisz 23,8" IPS 2560x1440 albo 1920x1080 144HZ, albo jakoś za niewiele ponad 1000zł  27" 3840x2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...