Skocz do zawartości
Jaro86

Komputer sie nie uruchamia po dodaniu RAM'u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam pewien problem otóż posiadam następujące Ram'y HyperX, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9. Od pewnego czasu zauważyłem, że 8Gb to zdecydowanie za mało i dokupiłem wczoraj 16Gb Ram Patriot Viper 3 16GB [2x8GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM] tak żeby w sumie było 24 wykorzystując również stare kości. Umieściłem dodatkowe 2 kości w wolnych slotach, ale komputer się nie uruchamia tzn. 3 razy się restartuje za 4 razem tak jakby startuje, ale nie uruchamia nawet monitora - więc nie ma możliwości grzebania w BIOS'ie (Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4). Ma ktoś jakies pomysły ? Dzięki za pomoc z góry. Uprzedzam pytania - tak komputer na nowych kościach 16 GB działa bez zarzutu. Próbowałem wszystkie kombinacje slotów, ale nic to nie zmienia.

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałeś wpiąć 3 kości ramu na raz,tak? To standard na b85, przynajmniej u mnie tak było. Jak włożyłem 3 kości do mojego msi to komputer się nie botował i działa tylko na 2 kościach. Raczej nic z tym nie zrobisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkowo profilu XMP włączonego w biosie? Bo miałem tak samo jak do moich HyperX KHX1600C9D3/4GX dołożyłem niby bliźniaczą parę ale z innej rewizji i objaw był ten sam. Pomogło wtedy wyłączenie XMP i ręczne wpisanie cl

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 14:30, _LynX_ napisał:

Nie masz przypadkowo profilu XMP włączonego w biosie? Bo miałem tak samo jak do moich HyperX KHX1600C9D3/4GX dołożyłem niby bliźniaczą parę ale z innej rewizji i objaw był ten sam. Pomogło wtedy wyłączenie XMP i ręczne wpisanie cl

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...