Skocz do zawartości
vkeee

Ryzeny 1600AF/2600/3300x - wyprzedane?

Rekomendowane odpowiedzi

1600 AF są 2 sztuki w outlecie w morele , 2600 jest w wersji OEM ( bez chłodzenia ) za 595 zł ws morele

W x-kom jest 2600 w wersji box za 639 zł .

za 10 zł mniej jest R3 3300x w x-kom , za 500 zł jest Ryzen 3 3100 - nieco wolniej taktowany a 130 zł tańszy , w morele kosztuje 550 zł .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Rdzenie 3300X możemy zapomnieć. Dostałem info z x-kom, że mają 600 niezrealizowanych zamówień a przyjedzie w dostawie 50szt :) Zostałem brutalnie zmuszony do zakupu 3700X choć nie potrzebuję takiego mocarza. Szkoda mi kasy na coś co wykorzystam najwcześniej za kilka lat. No i zestaw wyjdzie 5000zł. Gdyby syn nie tupał nóżkami to wstrzymałbym się z zakupem kilka miesięcy i kupił zestaw na integrze 4700G bo dla mnie byłby wystarczający. Co to za czasy, że producent każe czekać na dostępność?!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu normalne czasy , od kilku lat tak jest - premiery na papierze , mała dostępność i często ceny z kosmosu - zwłaszcza na premierę .

Zamiast 3300X możesz brać 3100 , w zasadzie to samo - 4 C / 8 T tylko nieco niżej taktowane .

Albo kupić R5 3600 , zawsze to taniej niż 3700X i w dodatku procek dostępny w przeciwieństwie do 3300 X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam klocki raz na kilka lat. Opłaca się 3300X lub 3700X jeśli ma być przyszłościowy. W starym komputerze zamontowałam właśnie pokoparkową RX570 z Ali 80$. Undervolting na 975mV, pamięci też obniżyłem na 800mV. Chodzi to pięknie. Właśnie kupiłem lapka na Ryzen 4700U więc jakoś wszyscy w domu podzielimy się sprzętem. Czyli czekam na spokojnie nawet kilka miesięcy. Nie będę się podpalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pytasz to ja czekam jednak na 4700G. Integra z szybką pamięcią mi wystarczy do prostych, stolarskich rysunków CAD. Potestowałem trochę w FreeCAD (monitor 4K) tego Ryzena 4700u z laptopa i jestem pod wrażeniem. Potrafi trzymać stale na dwóch rdzeniach 4.2GHz! Grafika natomiast po minucie renderowania w Blender zaczyna się gotować.
Nie chcę dedykowanej grafiki bo komputer będzie zabudowany w biurko, szufladę. Porządne, ciche wentylatory do przewiewu a na procesor mam już kupione AIO 240 z Ali. Czyli ma być cicho i zgrabnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...