Skocz do zawartości
Acid_Drinker

rx 5700 xt pytanie o temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od niedawna posiadam gigabyte rx 5700 xt gaming oc. Temperatury jakie osiągam to na rdzeniu około 75 stopni przy wentylatorach ustawionych na 55%,  natomiast junction czy tam złącze gpu, zwał jak zwał potrafi mi raportować 100 nawet 110 stopni. Czy to jest normalne ? I mówię tutaj o giereczkach, np. taki total war warhammer 2 gdzie gpu leci na 97-99%. Próbowałem undervoltingu z 1197 na 1107 i jakoś różnicy nie widzę. Obudowa dość przewiewna (SilentiumPC Armis AR6X TG RGB ), niby szkło ale mam 6 wentylatorów 120mm i probowałem juz bez panelu bocznego. Różnica maks 2 stopnie. Jest się czym martwić czy olać temat i nie patrzeć na ten hot spot tylko na temperaturę gpu? Już trochę czytałem, że to nowy czujnik podający odczyt z centrum rdzenia i, że nvdia w ogóle tego nie ma... No ale jakiś taki niesmak mam ;). Z góry dzięki za odpowiedź !

Edytowane przez Acid_Drinker
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut obciążenia na 99% w total war warhammer 2. Przy stockowych obrotach wentylatorów czyli 43 %. Na 60% hot spot spada na 95-100 a rdzeń na 75. Powyżej 60% wentylatorów karta jest głośna jak odrzutowiec... Taka jej uroda czy uszkodzona i do zwrotu ???? 

Zrzut ekranu (1).png

Edytowane przez Acid_Drinker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam gigabyte rx 5500 xt i u mnie  sytuacja wygląda tak  gdy jestem na pulpicie lub yt oglądam to wszystkie wentylatory są wyłączone a przy 100% obciążeniu te wentylatory nie są uciążliwe więc myślę, że jest to problem z twoim egzemplarzem karty może być tak że np jest zakurzona lub wentylatory źle pracują albo może nie być przepływu powietrza w obudowie. najpierw wyczyść kartę ze wszystkich syfów i przy okazji wszystkie podzespoły i wentylatory. spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne odinstalowując wszystkie programy do podkręcania kart a następnie wyciągnąć baterie biosu na 5 minut (po 5 min ją z powrotem wsadzić XD). można też wymienić thermalpady i pastę na rdzeniu w ostateczności oddawać do serwisu lub na reklamacje do sklepu gdzie ją kupiłeś(jeśli masz jeszcze gwarancje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie podkręcałem tej karty, chodzi na stockowych ustawieniach. Karta jest nowa. ma dosłownie parę dni jak i reszta podzespołów więc o syfie w obudowie nie ma mowy. Tak samo przepływ powietrza jest moim zdaniem dobry - 3 x front zasysa, 1x back i 2x top wyciąga. Akurat na składaniu pc się znam, jedyne w czym moja wiedza kuleje to karty AMD. Poczekam na odpowiedź kogoś bardziej obeznanego ale dzięki za chęci ?

Edytowane przez Acid_Drinker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa obserwacja. Dokręciłem wszystkie śrubki na backplate karty. Wszystkie miały trochę luzu. Edge nie spadła, 75 stopni ale junction zleciał na 93. Coś jest na rzeczy. To już z tego co widzę są akceptowalne temperatury. Gigabyte nie ma plomb więc chyba wymienię pastę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta ze sklepu miała niedokręcony backplate?

Skoro nie ma plomb, śmiało zapodaj nową pastę pokroju grizzly kryonaut / gelid gc - będzie różnica na rdzeniu. 

Kombinuj tak, aby hot spot/junction section nie dobijały do tych 95-100 i wyżej - obawiam się, że w dłuższej perspektywie kostki ramu popadaja jedna za drugą jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrcszyman napisał:

Nowa karta ze sklepu miała niedokręcony backplate?

Skoro nie ma plomb, śmiało zapodaj nową pastę pokroju grizzly kryonaut / gelid gc - będzie różnica na rdzeniu. 

Kombinuj tak, aby hot spot/junction section nie dobijały do tych 95-100 i wyżej - obawiam się, że w dłuższej perspektywie kostki ramu popadaja jedna za drugą jak muchy.

 

Wczoraj zrobiłem test.
45 minut obciążenia na 99%
Edge- maksymalnie 77 stopni
Junction- 93 stopnie
Z tego co czytałem to są już normalne temperatury dla tej karty. Czy jednak durnoty gadam ??? 

 

EDIT//
Kolejny test dzisiaj. Na dworze 29 stopni więc cieplej a temperatury na karcie niższe. 
Edge 74
Junction 89-91

Czyli wszystko już imo w porządku. Prawdopodobnie coś nie halo było z dociskiem i pastą stąd oczywista droga postępowania czyli wymiana pasty na coś porządnego. 

Edytowane przez Acid_Drinker
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz gelid. Kryonaut rysowało mi rdzenie, może być potem problem z gwarą...

W sumie głupi noctua też daje radę, stosowałem na Radeonie7( to właśnie ten porysowany rdzeń, ale i tak gware przez przeróbki straciłem). Po prostu łatwo sie rozprowadza, a różnic jakiś kosmicznych nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...