Skocz do zawartości
slitek

Laptop do gier do max 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję porady w wyborze laptopa do gier. Taki totalny max to 4000zł, jeśli nie warto za coś przepłacić to celowałbym bliżej 3000zł. Znalazłem takie:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y540-i5-9300h-16gb-512ssd-gtx1660ti-8995143101?fromVariant=8995086744
https://allegro.pl/oferta/msi-gf65-9sexr-i5-9300h-2060-512gb-16gb-120hz-w10-9428940518

HP i Asusa bym raczej odrzucił z miejsca, mam kilkoro znajomych, asus gamingowy wyje jakby kosił zboże, HP wielu ludzi podobno buja się z gwarancjami z powodu zimnych lutów. Nawet jeśli to połowiczna prawda to producentów jest tylu, że myślę, że ktoś kto siedzi w temacie będzie potrafił mi doradzić :)

Lenovo wyczytałem, że taki bardziej chińczyk i jakość wykonania nie powala, niemniej jest wiele osób zadowolonych. Grafika w wysłanym przeze mnie lenovo nieco słabsza ale i cena niższa więc możliwe, że msi z taką grafiką byłoby tańsze lub podobne cenowo (choć nie znalazłem nic rozsądnego w budżecie).

Wymagania - do gier, możliwie najmniej awaryjny, ewentualnie z możliwością rozbudowy ramu a na teraz 8GB jeśli nie będzie opcji na 16GB. Wiadomo,  optymalny stosunek jakość/cena.

Nie wiem jak z jakością Acerów, może jakiś posiadacz się wypowie. Z góry dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie jest wymagany ? właśnie przez to, że nie chińczyk - msi wygląda lepiej, wiem, że przekracza budżet aczkolwiek widziałem, że zdarzają się promocje... ewentualnie coś obciąć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z rtx2060 w laptopie. Mieć jeszcze większy piekarnik, dla wydajności lepszej o 13 % względem 1660Ti? Nie warto... Z takich większych minusów w legionie to matryca 60Hz. Tak to ja osobiście nie mam do czego się przyczepić. Ostatnio była promocja na lenovo w xkomie, teraz jest promocja na smartfony, kiedyś była na podzespoły, to jakoś za niedługo powinna być może na laptopy :D Teraz kosztuje 3849 za i5+1660Ti+Win10+16GB

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten Lenovo Legion Y540 w wersji i5-9300H 16 GB RAM RTX 2060 jest obecnie za 3749:

https://www.x-kom.pl/p/581232-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-256-rtx2060.html

+ 200 jeśli chcesz z większym dyskiem, albo można włożyć swój na SATA

Edytowane przez jamonynus
info o większym dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już żaden z nich nie jest dostępny, czyli to dobra cena skoro tak szybko je wymiotło. Poobserwuje zatem rynek, ewentualnie zapoluję na msi na jakiejś promocji (elementy aluminiowe do mnie przemawiają). Dzięki za porady, jeśli legiona jeszcze dorwę w takiej cenie to będzie legion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 07:17, slitek napisał:

Hmm, z tego co widzę - @Stever ten co wysłałeś wygląda jakby teraz był w promocji... za 3 949,00 zł wychodzi 16GB ram i ssd 480GB. Tak finalnie spytam (jako, że to RTX2060) - warto w takich pieniądzach? @roar.RAR czyżbyś wyczuł promocję na laptopy?:P

Dalej jest dostępny, więc w tej cenie zdecydowanie warto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...