Skocz do zawartości
nodek

Komputer do przechwytywania streama

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Bawie sie troche w streamowanie i mimo, ze moj komputer jest jeszcze w miare na "czasie" to niestety grajac w wymagajace gry OBS wywala mi zagubione klatki. 

Ogolnie moj setup jest nastepujacy:

I7 9700K@5ghz

16 gb 3200 mhz

RTX 2080

Mialem podlaczony drugi monitor do karty graficznej (do podgladu streama) ale niestety objawialo sie to brakiem plynnosci streama, wiec poradzilem sobie z tym wlaczajac rownoczesnie z RTXem zintegrowana karte graficzna i podpinajac tam drugi monitor, od tego momentu wszystko wyglada spoko tzn wszystko zalezy w jaka gram gre, najczesciej gram w league of legends, jako, ze nie jest to wymagajaca gra to zupelnie nie ma problemu na streamach gry typu cs:go itp tez nie tworza problemow.  Problemy zaczynaja sie gdy odpalam jakas nowsza i wymagajaca gierke, wtedy OBS wywala mi zagubione klatki i stream potrafi przyciac, stad pomysl na zbudowanie drugiego komputera, zeby odciazyc glowna jednostke, komputer ktory bedzie robil jako typowy wol do zbierania obrazu z glownego komputera, zakupilem Elgato 4k60 Pro, teraz sie zastanawiam jakiego kompa potrzebuje, zeby komputer uciagnal to co przechwytuje i by szlo to przez OBS.

Sygnal na streama puszczam w 1440p 60 fps (mam monitor 1440p wiec to moja natywna rozdzielczosc), ale niestety musze to skalowac do 1080p bo ani twitch ani facebook nie obsluguja rozdzialki 1440p.

Jaki sprzet bylby wystarczajacy do udzwigniecia moich wizji? Nie chodzi mi koniecznie o sprzet nowy,  moge zrobic skladaka z uzywanych czesci, tylko chcialbym poznac sprzet jako baze do tego zabiegu.

Na ta chwile pewnie bym musial zakupic jakas srednio polkowa karte graficzna(gtx 1060? 1070?), ale docelowo po wyjsciu kart z serii 30xx, taka zakupie i wloze do mojego main komputera i zostanie mi RTX 2080 ktorego jezeli bedzie sens to wrzucilbym do komputera streamujacego (lecz nie jest to jakis pewniak!), wszystko zalezy jak mocnego komputera potrzebuje do takiej zabawy.

Budzet ciezko okreslic, fajnie jakby to byl sprzet taki w sam raz ktory starczy i zmieszcze sie np w 1500 zl. Budzet jest dosc plynny bo moze byc to rownie dobrze 2k a moze 2,5 wszystko zalezy od wydajnosci ktora uciagnie to wszystko i oplacalnosci calej inwestycji. Tak jak mowilem, moge skladac z uzywek, nie musi to byc super ą, ę sprzet z tego roku, paro letnie procki tez pewnie dadza rade a cenowo pewnie wyjdzie korzystnie ?

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam, patrzac na rekomendacje sprzetowe Elgato w sprawie karty do przechwytywania i podpatrzenia kilku buildow od Youtuberow itp postanowilem zlozyc komputer,  czesci juz zamowione, czekam na przesylke.

Ryzen 5 3600

MSI B450M Mortar Max

KINGSTON A2000 500GB

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V

Zasilacza jeszcze nie wybralem. ale pewnie pojdzie cos w stylu 600W z certyfikatem Gold

Obudowa tez poszukiwana ale ze wzgledu ze plyta glowna jest mikro to poszukam jakiejs malej budy,  wpadla mi w oko Aerocool Aero One Mini.

Co do grafiki to pewnie zaopatrze sie na poczatek w 1070 a po premierze kart z serii 3XXX, mojego aktualnego 2080 wrzuce do tego kompa a do glownej jednostki trafi nowa grafika.

Mniej wiecej tak to bedzie wygladac, jak juz zloze calosc to dam znac czy spisuje sie to nalezycie z 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...