Jump to content
Kamen

Zestaw 3000 zł

Recommended Posts

Dzień dobry.

Na tę chwilę posiadam obudowę, zasilacz i dysk SSD Sata.

Cytat

Czy mogę dołożyć do tego poniższy koszyk i wszystko będzie kompatybilne (głównie ten zasilacz, czy wytrzyma i czy mi wszystko wejdzie do tej obudowy wyżej)?

Ew. co mógłbym zmienić w tym zestawie? Komputer do wszystkiego (granie, oglądanie, kodowanie filmów).

Pozdrawiam.

imgr.PNG

Edited by Kamen

Zasilacz da radę .

SSD zmień na PNY XLR8 CS3030 500GB lub Silicon Power P34A80 512GB , oba dyski za 350 zł , szybsze i wytrzymalsze niż Kingston A2000 .

• Upvote 1

12 minut temu, reyden napisał:

Zasilacz da radę .

SSD zmień na PNY XLR8 CS3030 500GB lub Silicon Power P34A80 512GB , oba dyski za 350 zł , szybsze i wytrzymalsze niż Kingston A2000 .

Dziękuję za informację. Plusik leci. :)

Pzdr.

z tym pny to ja bym uważał. Ktoś na fb pisał, że pny po chamsku zmieniło kontrolery i zrobił się z tego crap. Więc albo corsair mp510 ( stara i dobra konstrukcja pny, chyba że tam też coś pomieszali.) albo sx8200

W innym temacie było o tym ( nie wiem czy to czasem ty nie pisałeś roar ) - ktoś inny dodał że chodzi o budżetowe CS900 SATA a nie CS3030 .

MP510 / CS3030 / P34A80 mogą być oparte o tą samą konstrukcję , P34A80 ma też kontroler Phison E12 i te same kości od Tośki co Corsair / PNY .

A z dysków może być też ta Adata?

https://www.x-kom.pl/p/474474-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-gammix-s11-pro.html

Teraz są po 350-360 zł.

Gamix S11 Pro to nic innego jak stary SX8200 Pro z dodanym kawałkiem blaszki udającej radiator .

Jak chcesz mieć dobry SSD z radiatorem to Patriot VPN100 , co prawda droższy niż A-Data ale ma porządny radiator .

W przeciwnym razie któryś z SSD wymienionych w poprzednim moim poście .

6 godzin temu, reyden napisał:

W innym temacie było o tym ( nie wiem czy to czasem ty nie pisałeś roar ) - ktoś inny dodał że chodzi o budżetowe CS900 SATA a nie CS3030 .

MP510 / CS3030 / P34A80 mogą być oparte o tą samą konstrukcję , P34A80 ma też kontroler Phison E12 i te same kości od Tośki co Corsair / PNY .

Chyba nawet ja to dodałem, lecz wyczytałem, że chodziło również o PCIe, niestety.

@Kamen Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/e2y9nkhh3

• SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6

Praktycznie mało zmiań, głównie ram i grafika. Płytę główną możesz wybrać tańszą A-PRO od MSI.

• Downvote 1

Twin Fan jest dobrą, budżetową kartą. Trochę według mnie za bardzo plastikową, ale nie ma jakiś większych uwag. Z tych tanich też spoko jest KFA2