Skocz do zawartości
stopa1988

Jaki Pc do 4000zł, obróbka filmów, efekty fx, modeling 3d oraz gaming.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję PC(podzespoły,obudowa) do 4000zł do obróbki filmów i nakładania efektów specjalnych, w rozdzielczości  2560×1440, w takich programach jak davinci resolve, VSDC Free Video Editor itp. oraz do tworzenia animacji 3d i modelingu w takich programach jak Cinema4d, Blender.  Co polecicie w tych pieniądzach, aby wszystko w miarę płynnie się odbywało. W wolnym czasie PC używany będzie do gamingu w gry typu GTA V, Red Dead Redemption 2, Assasin's Creed :Odyssey itp. Myślałem złożyć coś na bazie ryzen 5 3600. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na taki zestaw?

https://www.x-kom.pl/lista/r24u8stnt

Wyjdzie 4300 (napisz do x-kom na forum, dają kody rabatowe)

- dysk z radiatorem (alternatywnie 20 zł tańszy Adata 8200 Pro)
- Obudowa można jeszcze przyciąć 70 zł biorąc zwykłego SG1 (pełna wersja, nie M)
- W przyszłości możesz kupić Fortis 3(pod OC procesora, teraz ze względu na budżet nie brałem)
- Grafika RX 5700
- Zasilacz z certyfikatem Gold (mam go u siebie i polecam, cichy, zero problemów)
- dobra płyta główna (obecnie cenowo sztos, niewiele drożej jeszcze F4tal1ty, ale brałbym tego A-PRO)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten kawałek blaszki udającej radiator wpływa na stabilność pracy dysku i temperatury .

Zresztą ten SSD to nic innego jak 8200 Pro z dołożonym kawałkiem blaszki .

To już Patriot z modelami VPN100 czy VP4100 się lepiej popisał , tam widać że SSD ma radiator a nie kawałek blaszki , VPN100 kosztuje w x-kom 399 zł - warto dołożyć do niego , ma nowszy kontroler i sporo wytrzymalsze pamięci oraz porządny radiator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to korzystam z darmowego resolve, korzystam też z VSDC Free Video Editor, ale to dopiero początek mojej przygody w tych programach jak i tworzeniu animacji 3d w cinema4d i blender, więc na razie nie sa to jakieś bardzo skomplikowane projekty 3d. W głównej mierze bawię się color gradingiem i tworzeniem efektów fx flash którę nakładam na filmy. W cinema 4d jak i blenerze uczę się dopiero modelingu i renderingu i tworze krótkie animacje dla dzieci różnych obiektów w ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty - to zależy na czym lepiej soft będzie działał .

Rx-y mają sporo lepszą wydajność w przypadku obliczeń podwójnej precyzji ( aka FP64 , w przypadku AMD FP64 z reguły jest równe 1/16 FP32 , NV w cywilnych kartach ma mocno pociachane FP64 = 1/32 FP32 )

Jak masz możliwość to poszukaj jakiegoś kolegę który ma kartę NV o wydajności Rx 5700 czy nieco słabszej i sprawdź jak będzie działał na niej soft którego używasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/r4kllpxkl 

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Gigabyte Radeon RX 5600 XT GAMING OC 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Ewentualnie jeżeli budżet pozwoli https://www.x-kom.pl/p/490090-dysk-ssd-pny-500gb-m2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html

Jeżeli soft lepiej współpracuje z Nvidia, w tej samej cenie jest RTX2060, taniej GTX1660 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, masin napisał:

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące sprzętu do Blender to służę pomocą.

Jak w temacie, komputer ma być wykorzystany także w tym progamie do tworzenia animacji 3d i szukam takiego który spełni te wymagania i rendering animacji nie będzie trwał za długo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej generacji GPU to będzie ciężko - od AMD dopiero RX 5700 ma 8GB VRAM , najtańsze to niemal połowa twojego budżetu .

Podobnie wygląda sprawa z RTX2060 Super , zwykły 2060 ma 6GB VRAM .

Co innego karta z poprzedniej generacji np. Rx 570/580 czy Rx 590 - 2 pierwsze mają wersje 4GB i 8GB , Rx 590 występuje tylko w wersji 8 GB .

Nowe Rx 580 8GB to koszt 800+ zł , za nie wiele więcej jest już GTX1660 Super o sporo większej wydajności - przynajmniej w grach bo w modelingu , blenderze itp. Rx 580 może być nadal lepszy .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, stopa1988 said:

Jak w temacie, komputer ma być wykorzystany także w tym progamie do tworzenia animacji 3d i szukam takiego który spełni te wymagania i rendering animacji nie będzie trwał za długo. 

Na chwile obecną do samego renderingu gotowej sceny używać RTX'a , Blender ma zaimplementowane wykorzystanie CUDA , CUDA + CPU i Optix , Optix robi to najszybciej ,nie piszę o AMD bo wyniki są fatalne mimo implementacji OpenCL,  dla porównania wydajność Optix , CUDA, CUDA + CPU i samego CPU  (opis w lewym górnym boku obrazka) 

https://i.imgur.com/hryuTg0.png

https://i.imgur.com/8TvpMpb.png

https://i.imgur.com/vER7IEK.png

https://imgur.com/3yCQHXe

Co do fizyki ,  modyfikatorów lepiej radzą sobie Intele od AMD polecam test kolesia kod którego się dużo nauczyłem , jeżeli zamierzasz renderować samym CPU to AMD jest szybsze 

https://www.youtube.com/watch?v=kj2N5UWE5fo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, stopa1988 said:

masin dzięki za informację. Tylko wiesz, ja posiadam skromny budżet do 4000zł więc czy coś byś polecił na początek, czy z tym budżetem nie ma sensu się pchać?

nie aż taki skromny , osobiście też będę zmieniał platformę ale poczekam na następną generacje Ryśków , na Twoim miejscu brał bym coś na B550 i tańszy procek tak aby można było go potem wymienić, co do grafy to tak jak pisałem Blender - NV , tyle że to też głupi czas na zakupy bo we wrześniu nowa generacja ewentualnie jakaś używka 1070/1070Ti już daje radę no i masz możliwość sparowania tego wraz z prockiem do renderingu. Z tego co na szybko w necie sprawdziłem w Davinci NV też sobie radzi troche lepiej niż AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zależy ci też na wydajności samego GPU czy VRAM jest znacznie ważniejszy .

W drugim przypadku zamień Rx 5700 na RX580 8GB , zaoszczędzisz nawet do 1 000 zł .

Jak zależy ci też na wydajności GPU to poczekaj , na razie nie mam czasu ale za 2-3 godz spróbuję coś ułożyć ( o ile się da )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chce coś wydajnego zarówno do darmowego resolve (z tego co piszą od 8gb do obróbki powyżej 1080p), blendera oraz gamingu. Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6-1899zł, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6-1889zł Takie znalazłem, będzie dobry wybór ?

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Blendera lepszy będzie RTX , przynajmniej jeżeli chodzi o rendering .

W cenie Rx 5700 XT można dostać RTX 2070 np. Gigabyte RTX2070 8GB GDDR6 WF2 za 1889 zł  , też ma 8GB VRAM - w grach jest przeważnie jest słabszy niż 5700XT , czasami to różnica 2-3 fps a czasami 10-15 fps więcej jest na 5700 XT .

Z tego co widzę to nie idzie złożyć R5 3600 + najtańszy RTX2070  + 16 GB ram w cenie do 4k zł , najtaniej to ~4 150 zł , nawet wersja z 8GB ram wychodzi ponad 4 k zł .

Poniżej 4 k zł to wersja z RX 5700XT MECH + 8GB ram , wyjdzie ~3 971 zł .

We wszystkich konfigach jest Crucial MX500 500GB .

Zestaw z R5 3600 + 16 GB RAM + RTX2070 8GB za 4 153 zł


To samo co wyjże tyle że z 8GB ram zamiast 16 GB za 4 063 zł


Ostatni zestaw , zestaw z linka nr.2 i RX 5700XT zamiast RTX-a , całość 3971 zł

 

 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak decydowałem się na Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD) a Procek ryzen 5 3600. Jak możecie to pomoglibyście w dobraniu innych komponetów, aby budżet zapiął się z wych 4100-4400zł. Dobrą płytę, napewno chciałbym dysk ssd 1tb,(z uwagi iż przy 80% zapełnienia zalniają). Myślałem nad tym Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe, 16 gb ram minimum te 3200 MHz, zasilacz aby to wytrzymało przy obróbce video-davinci,blenderze i gamingu. Obudowę dobrze wentylowaną, żeby się to nie grzało bardzo. Sklep to raczej wybiorę morele.net, bo w miare dobre ceny mają.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z tym RX-em .

Tutaj masz zestaw za prawie 4400 zł
, cieżko manewrować z częściami przy tym budżecie i wymaganiach .

Zestaw jest podobny do pierwszego zestawu z mojego poprzedniego posta , zmieniony tylko SSD na tego Kingstona co chcesz i dodana innabuda - SPC Regnum RG4 zamiast SPC Armis AR6 .

Do tego RX 5700 XT od GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, reyden napisał:

Jak chcesz z tym RX-em .

Tutaj masz zestaw za prawie 4400 zł
, cieżko manewrować z częściami przy tym budżecie i wymaganiach .

Zestaw jest podobny do pierwszego zestawu z mojego poprzedniego posta , zmieniony tylko SSD na tego Kingstona co chcesz i dodana innabuda - SPC Regnum RG4 zamiast SPC Armis AR6 .

Do tego RX 5700 XT od GB .

Czy ten zasilacz podoła pod obciążeniem czy lepiej coś dopłacić???? Co sądzisz o dysku https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-pm991-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-5941864/ po wpisaniu kodu rabatowego koszt wynosi tyle co kingstona. I jak z tym procesorem 3600 bez dokupienia dodatkowego chłodznienia, czy temeperatury nie będą zbyt wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma linii +12V 588 W , Rx5700 XT testowany z I7 8700K@5Ghz i zasilany przez BQ Dark Power Pro P10 1200W ( sprawność ~90 % ) pobierał jakieś 330 W prosto z gniazda , po uwzględnieniu strat na PSU wychodzi niecałe 300W poboru prądu przez platformę .

A R5 3600 jest nieco mniej prądożerny niż I7 8700K , Ten Vero L3 600W spokojnie da radę .

Co do SSD - ten Samsung to stara konstrukcja , ma gorszy zapis niż Kingston A2000 - zarówno mb/s jak i IOPS , jest też droższy , z drugiej strony Samsung to lepszy producent oraz własny kontroler i własne kości NAND .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden tylko  z tego co piszą SilentiumPC V to mało sprawdzona ,,Chińska'' marka zasilaczy i że są awaryjne SilentiumPC Vero L3 600W (SPC266). No chyba, że się coś zmieniło w tym temacie. Jakiś bardziej sprawdzony byś polecił.?

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...