Skocz do zawartości
pomir

supergrace r9100 + artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiaja mi sie w grach, 3dmarku artefakty. Radiator na karcie nie jest zbyt cieply.

 

------------------------------------

Moja konfiguracja:

ATHLON XP 2000+

WENTYLATOR COOLERMASTER DP5-6i11A (temperatura proca ok. 53 stopni C)

EPOX 8RDA+

TWINMOS 256MB DDR-SDRAM PC-333

SUPERGRACE R9100 64MB DVI TV-OUT

MAXTOR 80GB 7200 z 8MB cache

tania obudowa z zasilka 300W

------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak są artefakty to mi bardziej wygląda na pamięci niż GPU. przy przegrzewającym sięGPU komp sięwiesza, czarny ekran lub przyhaczenia.

artefakty występują przy przegrzewającej się pamięci lub gdy jest za bardzo podkręcona.

może masz za ciepło w obudowie lub ciepłe powietrze z wentyla procka dmucha na pamięć grafy.

ewentualnie sterowniki kaszanią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz te artefakty także w Windows - czy w czasie przewijania ekranu w IE pojawiają się jakieś śmieci (przypadkowe kolorowe kropki, linie)?

Jak pisze AMD Rulezz to wina uszkodzonych lub zbytnio przetaktowanych pamięci (miałem to na R7500), jeśli karta jest na gwarancji to zanieś ją do serwisu, jak nie to gorzej, spróbuj obniżyć taktowanie pamięci. Może trochę pomoże założenie radiatorów na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz te artefakty także w Windows - czy w czasie przewijania ekranu w IE pojawiają się jakieś śmieci (przypadkowe kolorowe kropki, linie)?

Jak pisze AMD Rulezz to wina uszkodzonych lub zbytnio przetaktowanych pamięci (miałem to na R7500), jeśli karta jest na gwarancji to zanieś ją do serwisu, jak nie to gorzej, spróbuj obniżyć taktowanie pamięci. Może trochę pomoże założenie radiatorów na pamięci.

jesli takie objawy sa jak pisze Bisio to tylko wymiana karty, ja mailem gf Ti4600 i mialem artefakty nawet w IE kropki i inne gowna kaszana jednym slowem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...