Skocz do zawartości
warold15

Monitor WQHD 27 cali - pod RTX 3070 - Do 1600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poszukuje niedrogiego monitora WQHD 27 cali, najlepiej powyżej 100 Hz pod kartę graficzną 3070. :) Tak, w przyszłości mam zamiar wymienić mojego MSI GAMING X 1080 na RTX 3070, dlatego stwierdziłem, że warto też zaopatrzyć się w odpowiedni monitor. W tej chwili posiadam iIyame Black Hawk 24 cali, FHD, TN, 1 ms, 75 Hz. Zastanawiam się  nad dwoma modelami na matrycy VA. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z tymi matrycami i boje się efektu "ghostingu". Zastanawiam się nad tymi modelami: 1) AOC CQ27G2U, 2) MSI Optix G27CQ4 oraz ewentualnie monitor, który najmniej mi się podoba: 3) Acer Nitro VG271USBMIIPX. Monitor ma służyć mi głównie do gier. Przy czym od razu dodam, że żaden ze mnie esportowiec. Nie gram w szybkie, internetowe strzelanki takie jak CS GO czy Overwarch. Jestem bardziej niedzielnym graczem, który lubi sobie popykać w Wiedźmina 3, Assasin's Creeda, Far Cry, Resident Evil czasem jakąś strategie. Może ktoś posiada jeden z tych monitorów i może wypowiedzieć się na ich temat. Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałeś pod uwagę jeszcze te dwa modele:

Samsung C27JG50 (LC27JG50QQUXEN)

Przekątna: 27 cali, Matryca: VA, Rozdzielczość: 2560 x 1440 [16:9], Odświeżanie: 144 Hz, Czas reakcji: 4 ms

oraz

AOC Agon AG273QCX

Matryca: SVA (PVA), Rozdzielczość: 2560 x 1440 [16:9], Odświeżanie: 144 Hz, Czas reakcji: 1 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 7/31/2020 at 2:44 PM, warold15 said:

Cześć.

Poszukuje niedrogiego monitora WQHD 27 cali, najlepiej powyżej 100 Hz pod kartę graficzną 3070. ? Tak, w przyszłości mam zamiar wymienić mojego MSI GAMING X 1080 na RTX 3070, dlatego stwierdziłem, że warto też zaopatrzyć się w odpowiedni monitor. W tej chwili posiadam iIyame Black Hawk 24 cali, FHD, TN, 1 ms, 75 Hz. Zastanawiam się  nad dwoma modelami na matrycy VA. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z tymi matrycami i boje się efektu "ghostingu". Zastanawiam się nad tymi modelami: 1) AOC CQ27G2U, 2) MSI Optix G27CQ4 oraz ewentualnie monitor, który najmniej mi się podoba: 3) Acer Nitro VG271USBMIIPX. Monitor ma służyć mi głównie do gier. Przy czym od razu dodam, że żaden ze mnie esportowiec. Nie gram w szybkie, internetowe strzelanki takie jak CS GO czy Overwarch. Jestem bardziej niedzielnym graczem, który lubi sobie popykać w Wiedźmina 3, Assasin's Creeda, Far Cry, Resident Evil czasem jakąś strategie. Może ktoś posiada jeden z tych monitorów i może wypowiedzieć się na ich temat. Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

zrobiłeś mi dzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na monitorach, dlatego piszę na forum z prośbą o doradzenie czegoś sensownego. Opisałem w prosty sposób do czego ma mi służyć. Jeśli nie cyferkami to czym powinienem się kierować podczas dokonania wyboru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz w gry e-sportowe to 4ms nie jest złe.
W twoim przypadku szukaj monitora z dobrym odzwierciedleniem kolorów, bo to najbardziej daje się w znaki przy użytkowaniu.
Ja miałem okazje pobawić się tym monitorem. https://www.youtube.com/watch?v=s7ZwASD5cAo
Lecz tylko w wykonaniu dla kart NV (posiada g-sync)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. Jeśli tak to sensowniej będzie pójść w matrycę IPS. W takim razie w grę wchodzą dwa modele. 

Acer Nitro vg271upbmiipx i 

Acer Nitro vg270upbmiipx. 

Dwa monitory są bardzo podobne. Cenowo również. Z tym, że 271 posiada odświeżanie 166Hz a 270 144Hz. Przy czym 270 jest nawet odrobine droższy. Gdzie jest haczyk? 

Czy ten monitor będzie w porządku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...