Skocz do zawartości
-=Maq=-

Radeon 9100 i gry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem :

Mój Radek 9100 przechodzi całego 3D Marka 2001SE i wynik jest całkiem fajny bo 9024ptk, ale problem polega w tym, że w takich grach jak Neverwinter Nights, Jedi Knight 2, UT2003 , GTA VC, Medal of Honor ,Medieval: Total War - występuje takie zachowanie : wchodze do menu>new game i gdy chce wejsć w właściwą gre to :

-Wiesza się komp

-pokazuje się niebieski ekranik i automatycznie sie resetuje

-wyskakuje błąd

 

A czasem zanim wogóle uruchomi się gra to pisze, że program xxx wygenerowała błędy i zostanie zamknięty.

 

Sprzęt jak w podpisie (zasilacz 300W no-name).

Ps. MOtherboardmonitor niechce sie instalować (różne wersje) i nie mam jak sprawdzic napięć i instalowałem wszelkie catalyst od 3.0 do 3.6

PsII. Szukałem w opcji "SZUKAJ" i nie znalazłem żadnych konkretów (być moze coś ominołem) jeśli był poruszany taki topic i został rozwiązany ten problem to prosze o link.

 

HILFE!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede mowil a nie mowilem, radzilem ci zebys kupil nvidie ale wolales sie posluchac tych co ci wciskali tego 9100. Ale do rzeczy ja az z taka iloscia na 9100 nie mialem problemu i wszystkie te ktore wymeiniles chodzily dobrze. Powiedz nam tylko jaka masz zasilke w kompie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety smialo moge stwierdzic ze odpowiedz na twoje pytanie niejest tu powszechnie znane. Napisalem tego posta poniewaz chcialbym sie dowiedziec czemu masz radeona 9100 a na tym zajebistym logo masz gf4 (naturalnie moje logo rulez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne .Ja grałem we wszystkie te gry i chodza mi super i nie ma zadnych błedów .A moze format pomoze ,lub zasilka nie wyrabia z napieciem .Ale raczej zasilka bo ja jak miałem 300w to mi sie pod obciazeniem restartowal komp a teraz zmienialem na modecoma 350w i super chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede mowil a nie mowilem, radzilem ci zebys kupil nvidie ale wolales sie posluchac tych co ci wciskali tego 9100. Ale do rzeczy ja az z taka iloscia na 9100 nie mialem problemu i wszystkie te ktore wymeiniles chodzily dobrze. Powiedz nam tylko jaka masz zasilke w kompie ??

Wiesz, gdy "zjechałem" Ati , że g... totalne to zaras odezwała się cała rzesza posiadaczy Radków 8500/9100 i była wstanie udowodnić wyższość tych radków nad GF'ami . Nawet były kumpel mówił mi "jeśli weźmiesz Radka to gwarantuje Ci, że będzie lepsz" (coś w tym sylu). No to skusiłem się na tego Radeona i po załączeniu 3D Marka myślałem, że rzeczywiście miał racje, ale po odpaleniu gierki zwaną Jedni knight 2 myślałem, że dostane zawału. Próbowałem z jedną, z drugą grą i ciągle to samo!!! Dużo problemów rozwiązano na tym forum z Radkami 9100 dlatego cała nadzieja w was :)

 

Napisalem tego posta poniewaz chcialbym sie dowiedziec czemu masz radeona 9100 a na tym zajebistym logo masz gf4 (naturalnie moje logo rulez)

Stare logo w którym umieściłem loga AMD i Nokia + moje stare marzenie GF4tit4200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne .Ja grałem we wszystkie te gry i chodza mi super i nie ma zadnych błedów .A moze format pomoze ,lub zasilka nie wyrabia z napieciem .Ale raczej zasilka bo ja jak miałem 300w to mi sie  pod obciazeniem restartowal komp a teraz zmienialem na modecoma 350w i super chodzi .

Prędzej ten zasilacz, ale jak w instrukcji pisze 300W to dla R9500, R9700 , a tego Radzia powinienem odpalić na 250W.

Może 300W no name to zamało?

BTW: duzo skarg słyszałem na Modecoma i wg. opinii sporej ilości ludzi to zostaje Chieftec i Antec :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede mowil a nie mowilem, radzilem ci zebys kupil nvidie ale wolales sie posluchac tych co ci wciskali tego 9100. Ale do rzeczy ja az z taka iloscia na 9100 nie mialem problemu i wszystkie te ktore wymeiniles chodzily dobrze. Powiedz nam tylko jaka masz zasilke w kompie ??

Wiesz, gdy "zjechałem" Ati , że g... totalne to zaras odezwała się cała rzesza posiadaczy Radków 8500/9100 i była wstanie udowodnić wyższość tych radków nad GF'ami . Nawet były kumpel mówił mi "jeśli weźmiesz Radka to gwarantuje Ci, że będzie lepsz" (coś w tym sylu). No to skusiłem się na tego Radeona i po załączeniu 3D Marka myślałem, że rzeczywiście miał racje, ale po odpaleniu gierki zwaną Jedni knight 2 myślałem, że dostane zawału. Próbowałem z jedną, z drugą grą i ciągle to samo!!! Dużo problemów rozwiązano na tym forum z Radkami 9100 dlatego cała nadzieja w was :)

Nie wiem w ktorym momencie to udowodnili ale niech ci bedzie :) Ja ci mowilem o wadach tej karty o ile pamietam i z skutkiem widocznym tutaj posluchales mojej jak i jeszcze paru innych uzytkownikow ktorzy doradzali ci w tym przedziale cenowym gf3. Idz do tego twojego kumpla i sprawdz czy uniego jest wszystko dobrze, jezeli tak to czeka cie zmiana zasilki. ( W tym momencie cena twojego zakupu wzrasta jakby nie patrzec :D bede normalnie teraz podawal link do tego posta jak ktos znowu poleci 9100 ludziom ktorzy maja kichowate zasilki, bo jak wiadomo ta karta zre ostro watow :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam no name i na w/w grach nie ma problemu.... problem jest tylko w toca.... ale o tym karzdy wie.... i raz mi zwalnial NOLF 2 w ostatniej misji... a tak to wszystko plynnie i bez problemowo.... Jak juz ci doradzali... sprawdzm katre u kogos, a potem do servisu z mni, ale najpierw formata zrob i stary po koleji zainstaluj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sterowników - to chyba jest tańsze niż zasilacz - z tego co słyszałem przy wymianie grafy trzeba niby windowsa zainstalować od nwa - wg. mnie to jakaś paranoja - ale może i to coś pomoże (microsoft lubi paranoje)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sterowników - to chyba jest tańsze niż zasilacz - z tego co słyszałem przy wymianie grafy trzeba niby windowsa zainstalować od nwa - wg. mnie to jakaś paranoja - ale może i to coś pomoże (microsoft lubi paranoje)...

-=Maq=- spróbuj też sterowników, które dostałeś na CD z kartą, choć pewnie są mniej wydajne ale zwykle bezproblemowe. Sprawdzałeś chłodzenie tej karty, może źle zmontowane, brak pasty?

Zanim wydasz forsę to sprawdż na dobrym zasilaczu u jakiegoś kolegi, może karta jest uszkodzona i zmiana zasiłki nic nie da.

 

Tutaj jest post o problemach z R9100 Herculesa, choć tam ludzie mieli pasy na ekranie (ty nic o nich nie piszesz) i faktycznie pomagała wymiana zasiłki:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=304...cules&start=150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie kupiles r8500LE sa za 330 wydajnosc identyczna i zero problemow ?? jak juz koniecznie chiales miec radka

He ja mam takiego pecha, ze jak już kupie jakąś karte graficzną to za 3-4 dni pokazuje się coś tańszego, lepszego :(

 

1.System reinstall robiłem i bez skutków

2.Catalysty jak już chyba wspominałem od 3.0 do 3.6 sprwdzałem + oryginalne Catalyst z CD

3.Na moje nieszczęście wszyscy z mojego osiedla lecą na codeszajsach i no name'ach 250W, 300W i wyznają zasade "Niema nic lepszego niż GF" :(:( spróbuje odpalić go na 300W codeszajsie, ale jak i to nie pomoże no to musze skąś kombinować chieftec'a itp.

 

Zostały 2 możliwości - albo zasilacz jest do bani, albo karta siadła (ale w sumie na taką nie wygląda, a pamiątki z karty nie grzeją się strasznie tj. zachowóją właściwą temp.).

 

BTW: czy ktoś z tego forum pochodzący z Katowic nie ma przypadkiem pozyczyć chieftec'a itp. ? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie kupiles r8500LE sa za 330 wydajnosc identyczna i zero problemow ?? jak juz koniecznie chiales miec radka

Wpisz w wyszukiwarce slowo "radeon problem". Bedziesz wiedzial czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę za późno piszę, ale jeżeli jeszcze masz radeona 9100

i ww rady nic nie dały to wejdź na www.benchmark.pl, znajdź

opis radeon9100 i przeskocz na jakość obrazu 3D...

i wszystko jasne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce slowo "radeon problem". Bedziesz wiedzial czemu.

Hmm - ja wpisalem - pokazal mi 6 stron watkow z tym zapytaniem. Co ciekawsze, jak wpisalem "geforce problem" pokazal mi "tylko" 5. No to ja czegos nie rozumiem - jedziesz na radki, ze problemy czy cos, ale z tego co na forum widac - prawie identyczna grupa ludzi ma problemy z GeForce'ami.

 

Co do wyzej wymienionych gier - Jedi Knight 2, Medal of Honor ,Medieval: Total War - smigaja u mnie az milo z Anizox8 - zadnych zwolnien ani bledow w grafice - a mam tylko r8500pro i cholernie slaba mobo, ktora mi radka zwalnia (7700 punktow na AXP1800+ rulez!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - moja zasiłka to: Megabajt MGB-300ATX. Widac mi się dobry model trafił :) A co twojego Radka - spróbój zainstalować Omegi i zobacz, jak działa. Wiem, że może to być wina zasilacza, ale nie sądze, żeby radek 9100 (standardowo z obciętym taktowaniem w stosunku do 8500pro) aż tyle pradu żarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz problem z zasilka. Niedawno mialem problem ze swoim 9100 Herculesa zakupionym na allegro- tez mi fisiowal. Tylko ze u mnie komp sie zwieszal podczas przejscia z trybu 2D do 3D przy defaultowych ustawieniach karty i wyswietlal roznokolorowe pionowe paski. Po sprawdzeniu na nowej zasilce karta leci bez problemu na 290/290 i wszystko jest OK. Sprawdz zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi duzo zrec, wystarczy ze zasilka powoli daje znaki ze juz ma dosc. U mnie proc lecial na 2300mhz na 2.0v a radek 9100 nie chcial wyswietlic jakiegokolwiek 3D na defaultowych ustawieniach. Problemu nie rozwiazalo ustawienie proca, pamieci na defaultowe napiecia i czestotliwosci, ale pomoglo obnizenie taktowania karty do 210/210 (chociaz pograc moglem) i przy takich ustawieniach moglem podkrecic proca do wczesniejszych ustawien i bylo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie kupiles r8500LE sa za 330 wydajnosc identyczna i zero problemow ?? jak juz koniecznie chiales miec radka

Wpisz w wyszukiwarce slowo "radeon problem". Bedziesz wiedzial czemu.

nie musze wpisywac bo przez jakis czas mialem herca 9100 i troche sie nim pobawilem i go wypierd.... ze tak powiem, przeszedlem na ti4600 ale niestety trafil mi sie wadliwy towar no zostalem na tym co mam w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wpisz w wyszukiwarce slowo "radeon problem". Bedziesz wiedzial czemu.

Hmm - ja wpisalem - pokazal mi 6 stron watkow z tym zapytaniem. Co ciekawsze, jak wpisalem "geforce problem" pokazal mi "tylko" 5. No to ja czegos nie rozumiem - jedziesz na radki, ze problemy czy cos, ale z tego co na forum widac - prawie identyczna grupa ludzi ma problemy z GeForce'ami.

 

Co do wyzej wymienionych gier - Jedi Knight 2, Medal of Honor ,Medieval: Total War - smigaja u mnie az milo z Anizox8 - zadnych zwolnien ani bledow w grafice - a mam tylko r8500pro i cholernie slaba mobo, ktora mi radka zwalnia (7700 punktow na AXP1800+ rulez!!! :)

Oj nie o to chodzi aniolku, chodzi o to ze spojz sobie np na glowny panel sprzetu i co widzisz same problemy aktualnie z radkami, juz dawno nie bylo problemu z nvidia, oprocz kogos tam kto ingerowal w paste pod radiatorem i mu sie zwalila karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie o to chodzi aniolku, chodzi o to ze spojz sobie np na glowny panel sprzetu i co widzisz same problemy aktualnie z radkami, juz dawno nie bylo problemu z nvidia, oprocz kogos tam kto ingerowal w paste pod radiatorem i mu sie zwalila karta.

oj z tego co widze diabelku - to problemy sa nie ze wszystkimi radkami - tylko z 9100. Widziales moze tematy, w ktorych ktos mial wieksze problemy z 9500 (oprocz modowania na 9700) lub 9700? A ze ATI wypuscilo wykastrowane 8500 z jakims debilnym biosem, no coz - sila wyzsza (polecam sflashowanie biosu na 8500).

 

Hmm zreszta za niedlugo kupuje sobie r9700 - wez mnie od tego odwiedz - bede mial same problemy - ja nie wiem co robie :)

 

Tego radka bede mial za 210 euro (nowka ze sklepu z 2-letnia gwarancja) - moglbys mi cos polecic ze stajni Nvidii w podobnej cenie i z podobnymi mozliowsciami? Moze jestem stronniczy - tak wiec prosba - nakieruj mnie na wlasciwe tory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz cie kieruje, za ta kase lepiej kup sobie konsole do wyboru masz xbox`a lub playstation2 i pewnosc ze zadna nowo wydana gra na te platformy nie bedzie ci zwalniac. Ale chyba xbox`a nie wezmiesz bo tam nvidia siedzi, wiec odrazu ci mowie co bys sie nie rozczarowal po przeczytaniu specyfikacji. Ale jak wyjdzie HL2 to nie bede musial grafy zmieniac, fajnie nie :), a myszke i klawiature mam do konsoli wiec bedzie sie fajnie gralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, radek 9100 chodzi mi dobrze, ale jak się przyjrzałem temu saphirrkowi to się za głowę złapałem...jakiś fachowiec tak położył gluta pomiędzy proca a radiator że 3/4 powierzchni gpu nie ma styku z radiatorem...tak sobie wisi nie wiedzieć czemu w powietrzu :D , ale co tam i tak go kręcę :lol: :lol: :lol:

 

Tak więc sprawdz czy masz tam w ogóle jakiegoś gluta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, radek 9100 chodzi mi dobrze, ale jak się przyjrzałem temu saphirrkowi to się za głowę złapałem...jakiś fachowiec tak położył gluta pomiędzy proca a radiator że 3/4 powierzchni gpu nie ma styku z radiatorem...tak sobie wisi nie wiedzieć czemu w powietrzu :D , ale co tam i tak go kręcę :lol:  :lol:  :lol:  

 

Tak więc sprawdz czy masz tam w ogóle jakiegoś gluta!!!

hehe to jest Hercules- radiator jest przyklejony więc musiałbym wsadzać radka do zamrażary... :P

No to mam zonka - jestem total spłukany i nie mam za co kupić new zasiłke :( może zrobimy ściepe? :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś obniżać taktowanie GPU/mem?? przy słabej zasiłce podobno pomagało.

Gdzie tam - skręciłem z powrotem Athlona i ustawiłem minimalne taktowanie Radka (chyba 125/125 :P) i nic :(

Teraz trosze żałuje, ze nie wziołem GF3tit200Gainwarda ponieważ jedynie co w wszystkich GF'ach musiałem zapewnić (tj. były gf3 u mnie i u kumpli gfy) to odpowiednią płyte , a te karty leciały na 300W codegenach i 300-350W no name'ach :(:(

Ale, że wszyscy posiadacze Radków mówili, że cool karty to ja bidny uwierzyłem w to i kupiłem. Chyba mój Radeon obraził się na mnie za to co mówiłem o nim wcześniej :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...