Skocz do zawartości
monagales

Dostępność x570 Tomahawk w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w okolicach listopada/grudnia złożyć pierwszy PC pod naukę animacji 3D, granie, plus zawodowo grafikę 2D i już teraz rozglądam się za sprzętem. Dużo dobrego słyszę o x570 Tomahawk, ale w tym momencie jest praktycznie nie do znalezienia w Polsce, nie licząc jednego miejsca gdzie kosztuje 1250PLN. Nie mam doświadczenia w cyklach produkcji i nie wiem jak duży poślizg zwykle jest między premierą a pojawieniem się sprzętu w sklepach (plus oczywiście pandemia w tym roku) i zastanawiam się na ile pewne jest, że x-kom faktycznie za te kilka miesięcy będzie miał tego Tomahawka za 960PLN jak podają na stronie albo czy np w ogóle pojawi się na Morelach, bo jak na razie to nawet nie mają B550 z MSI innych niż mATX (x-kom ma wyłączność czy co?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupując w okresie świętecznym będzie tylko gorzej. No i jak chcesz czekać do końca roku, to wtedy wyjdą już pewnie płyty X670.

 

Ps. No i np. ta jest dostępna od ręki chyba:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-x570-gaming-edge-wifi-5938606/

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie uśmiecha mi się trochę kupować x670 na świeżo a zależy mi żeby przerzucić się z lapka na peceta najpóźniej do połowy stycznia ze względu na pracę. Chyba że masz na myśli to, że ceny x570 spadną przy nowej generacji.

Gaming Edge ma dość słabą opinię i już prędzej chyba Asus TUF Gaming Plus by mi podchodziło albo Aorus Elite. Taka masa różnych czynników i opcji, że jak człowiek nie siedzi w temacie i nie wie dokładnie czego potrzebuje, to zwariować można. Dlatego też pytanie było o Tomahawka, bo z tego co widzę to jedna z płyt, co do których ludzie są w miarę zgodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak z głowy to majaczy mi, że komponenty VRM ma kiepskiej jakości w porównaniu z innymi w tym przedziale cenowym i pod ewentualny 3900x już się gorzej nadaje, bo się grzeje. Ale całkiem szczerze, to nie wiem czy nie mylę z Gaming Pro Carbon Wifi albo w ogóle z Gaming Plus. Za dużo wiadomości ostatnio w tym temacie wsiąkło we mnie, a mam wrażenie że co druga płyta ma Gaming, Pro lub Plus w nazwie. Generalnie posiłkuję się filmikami NexusGamers, Hardware Unboxed, Buildzoid (z tych, które pamiętam z nazwy), któryś z tych kanałów miał coś na ten temat. Goście idą bardziej w overclocking (jak chyba większość kanałów na yt, na które trafiam) co mnie nie do końca interesuje, ale sprawiają wrażenie w miarę ogarniętych w temacie i nie brzmią jakby chcieli wcisnąć mi produkt.

Porównując na sucho ze strony MSI: Tomahawk ma chociażby nowsze standardy wifi, dwa razy szybszy LAN, nowszy bluetooth jeśli dobrze rozumiem, dwa szybsze porty usb na I/O i support dla kilku dodatkowych na płycie w stosunku do Gaming Edge.

Z różnic jakie pamiętam między Aorus Elite, Gaming Edge a TUF:
Aorus Elite przy funkcjach mocno zbliżonych do Gaming Edge ma kartę sieciową Intela zamiast Realteka, co podobno robi jakąś różnicę (ale nie wiem o tym za dużo, więc może to tylko indywidualne gusta) plus VRM na poziomie Taichi.
Asus TUF ma komponenty praktycznie identyczne z Aorus Elite, ale trochę lepsze heatsinki i więcej opcji troubleshooting na płycie. Ale ma niby wiatraczek od chipsetu ustawiony tak, że karta graficzna zasłania/dmucha ciepłem prosto w niego, w przeciwieństwie do Edge i Elite.
Natomiast na ile się do tej pory orientuję, MSI generalnie ma chyba najbardziej rozbudowaną listę oficjalnie przetestowanych pamięci/dysków/itp. Ale też nie było mnie jeszcze na stronie Gigabajta.

Jak mówię, nie będę się z nikim spierać na ile to prawda i na ile ma to znaczenie w generalnym rozrachunku, bo żaden ze mnie ekspert i tylko powtarzam co do mnie dotarło przez osmozę przy oglądaniu różnych rzeczy i czytaniu różnych tekstów w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...