Skocz do zawartości
serun

Win 10 problem z instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

chciałem postawić do życia starszy komputer, więc poskładałem go z części, które mam i działały. Próbowałem na nim zainstalować system z usb bootowalnego zrobionego w WMC tool, ale mimo poprawnej kolejności bootowania w bios, komputer go nie widzi. Dlatego wyciągnąłem SSD, i podpiąłem go do swojego komputera i pozytywnie przeprowadziłem instalacje. Mój komputer z tego dysku uruchamia się. Szczęśliwy przełożyłem komputer do składaka i go uruchomiłem. Niestety wczytuje się bios (choć pokazuje informacje "no device found"), znika ekran biosu i komputer wisi na czarnym ekranie z migającym kursorem. Nie mogę tam nic wpisać. Uruchamianie nawet nie dochodzi do ekranu ładowania systemu. Czy ktoś wie co robię nie tak? Jeśli trzeba więcej informacji to proszę piszcie.

Wspomniany komputer:

CPU: Phenom X4 965

Mobo: Asus, nie potrafię odczytać modelu z PCB płyty, ale dość nowoczesna płyta z tamtego czasu, ma usb 3.0 rozbudowaną sekcje

GPU: Gigabyte Radeon HD 6850

PSU: BQ system power 7 350W (wiem, że ciut mały może być, ale do uruchomienia wystarcza)

Zapomniałem dodać, że komputer w bios pokazuje nazwy dysków, ramy, procka, jednym słowem widzi podstawowe rzeczy

Edytowane przez serun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to próbować z biosem / uefi przestawionym w tryb legacy .

Jak nie zadziała to niestety kupno innej karty , już był na forum ktoś kto miał podobne problemy z HD7xxx , nie wiem czy je rozwiązał czy nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestawiłeś opcję to teraz zrób bootowalny usb raz jeszcze tylko tym razem przez Rufus i w zakładce docelowy system wybierz "BIOS (lub UEFI-CSM)"

Przechwytywanie.JPG

Jak tym razem nie zaskoczy to trudno, sprzęt jest za stary na W10 i pozostaje W7 albo jak będzie bardzo mulił np. Ubuntu MATE

Edytowane przez _LynX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie jest za stary na Win10. Taką konfigurację ma mój stary komp (tylko płyta inna bo MSI 870-C45), który oddałem żonie (z aktualizacją Win7 do Win10) i ostatnio jej wymieniłem dysk na SSD ze 120 na 250 gb (potrzebowałem 120 gb pendirve ? ) - śmiga po pełnym formacie od razu na Win10 bez problemu. Spróbuj opcje CSM lub UEFI, za 2-3 razem wejdzie  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja zakończona powodzeniem dzięki podpowiedzi @_LynX_. Podstawowym problemem był schemat partycjonowania ustawiony na GPT, bo tylko taki mogłem wgrać instalując świeżego windowsa na dysku podłączonym do współczesnego komputera. Zrobiłem bootowalnego usb mbr, zmieniłem typ plików w biose na ahci, reszta ustawiona jak fabryka zrobiła i viola. Dziękuję wszystkim za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...