Jump to content
serun

Win 10 problem z instalacją

Recommended Posts

cześć

chciałem postawić do życia starszy komputer, więc poskładałem go z części, które mam i działały. Próbowałem na nim zainstalować system z usb bootowalnego zrobionego w WMC tool, ale mimo poprawnej kolejności bootowania w bios, komputer go nie widzi. Dlatego wyciągnąłem SSD, i podpiąłem go do swojego komputera i pozytywnie przeprowadziłem instalacje. Mój komputer z tego dysku uruchamia się. Szczęśliwy przełożyłem komputer do składaka i go uruchomiłem. Niestety wczytuje się bios (choć pokazuje informacje "no device found"), znika ekran biosu i komputer wisi na czarnym ekranie z migającym kursorem. Nie mogę tam nic wpisać. Uruchamianie nawet nie dochodzi do ekranu ładowania systemu. Czy ktoś wie co robię nie tak? Jeśli trzeba więcej informacji to proszę piszcie.

Wspomniany komputer:

CPU: Phenom X4 965

Mobo: Asus, nie potrafię odczytać modelu z PCB płyty, ale dość nowoczesna płyta z tamtego czasu, ma usb 3.0 rozbudowaną sekcje

GPU: Gigabyte Radeon HD 6850

PSU: BQ system power 7 350W (wiem, że ciut mały może być, ale do uruchomienia wystarcza)

Zapomniałem dodać, że komputer w bios pokazuje nazwy dysków, ramy, procka, jednym słowem widzi podstawowe rzeczy

Edited by serun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne wyjście to próbować z biosem / uefi przestawionym w tryb legacy .

Jak nie zadziała to niestety kupno innej karty , już był na forum ktoś kto miał podobne problemy z HD7xxx , nie wiem czy je rozwiązał czy nie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już przestawiłeś opcję to teraz zrób bootowalny usb raz jeszcze tylko tym razem przez Rufus i w zakładce docelowy system wybierz "BIOS (lub UEFI-CSM)"

Przechwytywanie.JPG

Jak tym razem nie zaskoczy to trudno, sprzęt jest za stary na W10 i pozostaje W7 albo jak będzie bardzo mulił np. Ubuntu MATE

Edited by _LynX_
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzęt nie jest za stary na Win10. Taką konfigurację ma mój stary komp (tylko płyta inna bo MSI 870-C45), który oddałem żonie (z aktualizacją Win7 do Win10) i ostatnio jej wymieniłem dysk na SSD ze 120 na 250 gb (potrzebowałem 120 gb pendirve ? ) - śmiga po pełnym formacie od razu na Win10 bez problemu. Spróbuj opcje CSM lub UEFI, za 2-3 razem wejdzie  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misja zakończona powodzeniem dzięki podpowiedzi @_LynX_. Podstawowym problemem był schemat partycjonowania ustawiony na GPT, bo tylko taki mogłem wgrać instalując świeżego windowsa na dysku podłączonym do współczesnego komputera. Zrobiłem bootowalnego usb mbr, zmieniłem typ plików w biose na ahci, reszta ustawiona jak fabryka zrobiła i viola. Dziękuję wszystkim za pomoc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.