Skocz do zawartości
PinguPL

Wysoka temperatura rdzeni procesora

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Yogi311 napisał:

napisz jaki masz procesor i chlodzenie.

Na ss jest A10-7800

 

40 minut temu, PinguPL napisał:

Hej mam mały problem czy to normalne że mój komputer przy przeglądaniu internetu grzeje się

Jeżeli masz podstawowe chłodzenie dołączane do procesora to tak temperatury są w normie ale wysokie. Jeżeli były niższe to wyczyść chłodzenie i wymień pastę

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 22:49, _LynX_ napisał:

Na ss jest A10-7800

 

Jeżeli masz podstawowe chłodzenie dołączane do procesora to tak temperatury są w normie ale wysokie. Jeżeli były niższe to wyczyść chłodzenie i wymień pastę

tak mam podstawowe chłodzenie ponieważ kupiłem gotowca a czy poleciłbyś mi może jakieś chłodzenie procesora do płyty głownej MEDION D3F3-EM2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia - coś od SPC np. Spartan lub Fera, mocniejszych nie ma sensu.
Co do ramu - szukaj czegoś na allegro z CL9 lub CL8, ew. 2133 mhz /2400 mhz z sensownym CL, może na 1600 mhz ruszą z CL8 lub niżej

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tematem. 

W tamtym tygodniu zakupilem nowy Bundle z Scan. Co. Uk

Plyta Asus Prime Z490-p

Procesor intel i7 10700k 3.8ghz, podkrecony do 5 ghz

Chlodzenie cpu be quiet Dark Rock 4. 

 

Teraz mam problem Bo po odpaleniu far cry 5, zaraz po wlączeniu fry temperatura skacze z 35 stopni do 80, a po dziesieciu minutach HWMonitor pokazuje 99 I komp sie wylacza. 

Jaki może być tego problem? Odkrecilem chlodzenie I nalozylem nowa paste tak zeby mieć pewnosc ale to nic nie dalo. W sumie jedyne co mam 'stare' w kompie to zasilacz 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lyndonmilan napisał:

Podpisuje sie pod tematem. 

W tamtym tygodniu zakupilem nowy Bundle z Scan. Co. Uk

Plyta Asus Prime Z490-p

Procesor intel i7 10700k 3.8ghz, podkrecony do 5 ghz

Chlodzenie cpu be quiet Dark Rock 4. 

 

Teraz mam problem Bo po odpaleniu far cry 5, zaraz po wlączeniu fry temperatura skacze z 35 stopni do 80, a po dziesieciu minutach HWMonitor pokazuje 99 I komp sie wylacza. 

Jaki może być tego problem? Odkrecilem chlodzenie I nalozylem nowa paste tak zeby mieć pewnosc ale to nic nie dalo. W sumie jedyne co mam 'stare' w kompie to zasilacz 550W.

albo procesor się wyłącza z powodu temperatury albo zasilacz się wyłącza z powodu napięcia i to w zasadzie tyle możliwości ale raczej to procesor bo niektóre procesory wyłączają się przy 100 stopniach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że się wyłącza TJ dla tego procesora wynosi 100°C

A to że temperatura po 10 min z 80 podbija do 100 to wynik słabej cyrkulacji w obudowie, plus 5GHz na wszystkich rdzeniach to chcąc zostać na powietrzu powinno być tam Dark Rock 4 ale w wersji PRO albo przeskoczyć na AIO 240mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor podkrecony przez '' ekspertow'' z Scan.Co.UK. 

Nie mam zaufania do AIO bo slyszalem nieciekawe historie. Woda I elektryka jakos nie bardzo

Sproboje podlaczyc inne chlodzenie na procka, mam akurat na stanie Gelid-Phantom black dual tower, ale nic z tym nie kombinowalem, skoro nowe chlodzenie przyszlo razem z cpu I plyta glowna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinowalem, takie podkrecony system sprzedaja na scan. Co. Uk, nie chcialo mi sie bawic w skladanie kompa. 

Dobra sproboje zresetowac wszystkie ustawieniu w biosie, jak Co to zakupilem nowy zasilacz tak na wszelki wypadek CIT 750W I zobaczymy. 

Wczytalem profil 'stock' w biosie ale temperature były takie same. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...