Skocz do zawartości
Ziela

Komputer głównie do gier za 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam zamiar za niedługo złożyć sobie komputer.

 

Na ten moment złożyłem coś takiego. Budżet to maksymalnie 5 000 zł, ale szczerze wolałbym zapłacić nieco mniej, jednakże jeżeli będzie coś bardziej wartego uwagi to na pewno o tym pomyślę. Komputer głównie do grania, co jakiś czas dla siebie tworzę jakąś grafikę i piszę na nim jakieś dłuższe teksty.

(zestaw z PPC, z sierpnia za 4200 zł)

Procesor: AMD Ryzen 5 3600 Płyta główna: MSI B450-A PRO MAX

Karta graficzna: Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse

Pamięć RAM: G.Skill Aegis 2x 8GB

Dysk SSD: Kingston A2000 500GB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG

 

Myślę też nad monitorem iiyama G-Master Black Hawk ale nie jestem do końca pewny z powodu budżetu oraz czy nie lepiej zarobić sobie jeszcze trochę pieniędzy i wydać na jakiś porządniejszy monitor z większą rozdzielczością oraz lepszym odświeżaniem.

 

Mój aktualny komputer:

Procesor: Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H-A, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, D-Sub, mATX

Pamięć RAM: G.Skill Ares DDR3 8GB (4GBx2), 2400MHz, CL11 Dual

Dysk SSD: SanDisk Plus 120GB SATA3

Dysk HDD: WD Caviar GreenPower 500GB WD5000AADS 32MB cache SATA-II

Zasilacz: Corsair TX750W CMPSU-750TXEU

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35, Czarny

Monitor: AOC i2369Vm

 

Pytań jest kilka:

  1. Czy warto coś przekładać ze starego komputera do nowego aby może jakoś zniwelować koszty? Opłaca się? Sam myślałem, żeby przełożyć przynajmniej zasilacz oraz dyski, ale nie jestem do końca pewny tego.
  2. Czy coś może w moim zestawie zmienić? Dodać? Usunąć?
  3. Jak rozwiązać sprawę z monitorem? Może jest coś podobnego w tej cenie i lepszego? Czy lepiej poczekać, uzbierać trochę kasy i kupić coś porządniejszego? Oczywiście starego monitora wywalać nie będę, po prostu dla wygody pracy chciałbym mieć drugi.
  4. Jaki sklep polecacie aby kupić te części w jak najtańszej cenie (cebula alert!)?
  5. Po tych przeróbkach (lub nie) za ile tak szczerze mógłbym odsprzedać ten mój stary komputer?

 

Z góry dziękuje za pomoc! Bardzo mocno bym prosił, jeżeli odpowiadacie na jakieś konkretne pytanie to w komentarzu odnieście się do którego pytania piszecie odpowiedź, bardzo mi to pomoże :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można by przełożyć to dyski no bo szkoda żeby się marnowały jak są sprawne, monitor (chociaż tymczasowo nawet) bo tylko cal różnicy i jak działa to może jeszcze posłużyć, zasilacz ale tu sprawa jest dyskusyjna bo ogólnie jest zasada że nowy zestaw nowe PSU. Jak był kupowany wtedy co i5 czyli połowa 2014 to spokojnie jeszcze da radę 4 lata podziałać jak nie był katowany, tym bardziej że z testów ładnie napięcia trzyma, powyżej 10lat mogą zacząć się problemy z wysychającymi elektrolitami ale to da się zauważyć bo będzie niestabilny, wyłączał się w trakcie czy będą problemy z włączeniem a wtedy wymiana na nowy.

Nie wiem w co grasz ale jak brakowało mocy procesora a nie grafiki to też można przełożyć choćby nawet na chwilę bo co rusz pojawiają się nowe promocje i akurat będzie o wiele taniej, polecam ustawić alert na pepper bo teraz takie promocje lecą że aż mi szkoda że nie poczekałem ?

Co do punktu ostatniego to popatrz za ile ludzie wystawiają ale ciężko powiedzieć jaki jest popyt na te elementy

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie jest zasilacz? Możesz również wykorzystać dyski, obudowa też nie jest najgorsza. Resztę sprzedać o dołożyć do nowego.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/nlpcu4vuh

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

W zależności ile chcesz przeznaczyć na monitor, możesz wymienić grafikę na wydajniejszą, czyli RX5700 XT, ewentualnie RTX2070 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...