Skocz do zawartości
Acid_Drinker

SilentiumPC Nano-Reset ARGB KIT i mystic light ???

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. 

Zacznę od tego, że zjeb... . Mam obudowę Armis AR7X EVO TG ARGB i płytę MSI b450 Gaming Plus Max. Przesiadłem się z obudowy z rgb na tę właśnie z argb i przy okazji ubzdurało mi się, że jak mam mystic light i tam opcje od kolorków to argb będzie działać... Taaaa.... I teraz pytanie. Znalazłem ustrojstwo, które nazywa sie tak jak w tytule nano-reset argb kit. Czy da się to jakoś sparować z kontrolerem aurora z obudowy, żeby to działało z softem mystic light ? Żebym mógł w pełni zmieniać za pomocą apki barwy itp. Tak jakbym miał normalnie po bożemu podłączone 3pin argb pod mobo ?? A może jest jakaś inna opcja żeby to obejść ? Mea culpa, nie spojrzałem, że płyta nie obsługuje argb tylko rgb. Z góry dzięki za pomoc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale diody JRGB (Mystic Light) nie są zgodne z diodami JRAINBOW (diody programowalne). Z prostego względu te pierwsze masz 4 pin(+12V i kanały RGB) sterowane globalnie karmione sygnałem PWM, a drugie to jest selektywne MCU WS2811 sparowany z diodą 5050 sterowany cyfrowo 1-Wire na 3 pin(+5V, linia danych, masa).

Ten Nano-Reset to jest rozdzielacz i w niczym tu nie pomoże

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _LynX_ napisał:

Niestety ale diody JRGB (Mystic Light) nie są zgodne z diodami JRAINBOW (diody programowalne). Z prostego względu te pierwsze masz 4 pin(+12V i kanały RGB) sterowane globalnie karmione sygnałem PWM, a drugie to jest selektywne MCU WS2811 sparowany z diodą 5050 sterowany cyfrowo 1-Wire na 3 pin(+5V, linia danych, masa).

Ten Nano-Reset to jest rozdzielacz i w niczym tu nie pomoże

No dobra. To w takim razie jest w ogóle jakiś sposób żeby to obejść ? Oczywiście wykluczając zmianę płyty xD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _LynX_ napisał:

Niestety ale nie znam ani nie znalazłem takiego rozwiązania, bo z sygnału RGB PWM na cyfrowy NRZ nie jest łatwo przeskoczyć, w druga stronę by było już łatwiej.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dodatkowy sterownik np. taki MSI Sterownik ARGB

ale to jest na pilot więc pod soft tego nie podłączę. Takie rozwiązanie to i ja mam bezpośrednio guziorem w obudowie (kontroler aurora II) i tam mam kilkanaście programów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, _LynX_ napisał:

Niestety ale nie znam ani nie znalazłem takiego rozwiązania, bo z sygnału RGB PWM na cyfrowy NRZ nie jest łatwo przeskoczyć, w druga stronę by było już łatwiej.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dodatkowy sterownik np. taki MSI Sterownik ARGB

Ale to jest pod pilot tylko z tego co widzę czyli dokładnie takie coś jak mam w obudowie (specjalny guzior do zmieniania programów) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety chyba tylko ten guzik zostanie bo do płyty podpiąć nie da rady.

Chociaż jest jeszcze jedna opcja wymień taśmy z obudowy na pasujące albo jak masz poprzednią to przełóż z tamtej to nie będziesz musiał nic dokupywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _LynX_ napisał:

No to niestety chyba tylko ten guzik zostanie bo do płyty podpiąć nie da rady.

Chociaż jest jeszcze jedna opcja wymień taśmy z obudowy na pasujące albo jak masz poprzednią to przełóż z tamtej to nie będziesz musiał nic dokupywać

http://www.gamerstorm.com/product/ACCESSORY/2019-03/1291_10731.shtml Znalazłem takie cuś. Ponoć działa ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak udało się znaleźć ?

No to próbuj i daj znać czy działa wszystko bo pewnie więcej ludzi może szukać odpowiedzi a i sam jestem ciekaw. Cena też znośna DeepCool RGB Convertor DP-FRGB-CHUB5-12V

Na ali jest jeszcze taniej DEEPCOOL RGB Convertor 5V to 12V RGB $13.20

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _LynX_ napisał:

Tutaj jest recenzja

Z przełączaniem kolorów ma problem ten mniejszy inny model

 

Dzięki. Ja gdzieś wyczytałem, że ten większy (lepszy) ma problem z przejściami kolorów. Że da się tylko statyczne. Ale to mówię, różne opinie są. Chyba najlepsze wyjście to będzie to kupić i spróbować na własnej skórze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...