Skocz do zawartości
Wowski

PC składany w etapach

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety temat został zdublowany. Proszę o usuńcie tego.

Cześć wam,

Planuje składanie komputera w etapach. Pierwotnie planowałem zakup całkowicie nowego PC-ta w grudniu opartego na procesorach AMD 3600/4600 oraz kartach 5700 xt/ rtx2070 super lub ich nowszych odpowiednikach. Mój obecny komp padł i potrzebuje kupić coś teraz ale mam ograniczony budżet. Planuje więc złożenie mojego pc w etapach. Teraz kupić tani PC ale z takimi podzespołami, do których w grudniu bez problemu dopiął bym wspomniany procesor i kartę. Obecnie myślę o kupnie:

płyta główna: MSI B450-A PRO MAX

procesor: AMD Athlon 3000G

zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W

RAM: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

             ewentualnie G.Skill RipjawsV 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz a potem dokupić kolejne 2x4GB

             lub pojedyncza kość G.SKILL Aegis 8 GB a potem kupię drugą. Wiem że pojedyncza kość to lipa ale chyba powinno wystarczyć do bezproblemowego korzystania z neta/office.

buda:  SilentiumPC Armis AR6 ATX

dysk: mam swój. 2,5 cala z win 10.

 

Moje pytania to:

Czy wyżej podany zestaw będzie działał ?

Gdy wyjmę z zestawu Athlona i dodam ryzena oraz grafę i RAM to czy będzie wszystko śmigać ?

Dzięki ?

 

 

Edytowane przez Wowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw może być , choć do końca nie wiadomo jak będzie działać na tej płycie procek Zen 3 .

Ten dysk co masz to SSD czy laptopowe 2,5" 5400RPM ?

Win10 masz instalkę czy jest on na tym dysku ?

Co do ramu - to albo 1x8GB z ew. rozbudową do 2x8GB albo od razu 2x8GB , nie pakuj się w zestawy bo średnio to może działać przy 4 kościach .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od razu kup SSD zamiast używać wolne 5400 rpm z lapka .

Sam HDD przy tym sprzęcie będzie działał jak hamulec .

Nie musi to być od razu 480 do 1 TB SSD , może to być budżetowe 120-256 GB , do tego ew. HDD z lapka jako drugi dysk ( jak ma sensowną pojemność i jest w miarę sprawny / szybki )

SSD 120-128 GB można dostać już za ~80 zł np. Patriot Burst 120GB , Crucial BX500 120 GB jest za 100 zł , BX500 240GB kosztuje 40 zł więcej  , podobnie wygląda relacja cenowa Patrior Burst 240GB w stosunku do wersji 120GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wowski napisał:

Dzięki za pomoc ?. Zastanowię się nad tym SSD jeszcze.

Temat do zamknięcia.

Łoooo Paaaanie tu nie ma się nad czym zastanawiać. Proszę sobie wyobrazić ten skok jakościowy jaki odczuwany był pomiędzy hdd podpiętym pod SATA2 a chińskim SSD po przeniesieniu na niego systemu... Niebo a ziemia. Nie przekonuję, ale najtańszy SSD 128GB z chinuf to około 65 zł... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...