Skocz do zawartości
rom1234

acer nitro 5

Rekomendowane odpowiedzi

A co, komentarze o promkach na pepperze nic nie wyjaśniły? ;)

Tu masz recenzję:
https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-AN515-44-Laptop-Review-AMD-dating-Nvidia.478287.0.html


Tu masz +/- z recenzji:

Pros

+ very high CPU performance

+ long battery life

+ excellent WiFi Performance (Wi-Fi 6)

+ USB Typ-C-Port

+ good serviceability

+ backlit keyboard

Cons

- no fingerprintreader

- no TB3

- no SD Cardreader

- small colorspace


W cenie 2800 nie masz szans kupić nic wydajniejszego. Jeśli możesz żyć z bardzo przeciętnej jakości ekranem i nie przeszkadza Ci czerwony design, dołóż kiedyś drugą kość RAM i ciesz się, że wyrwałeś sprzęt w dobrej promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się grać.

Jakość ekranu to dość osobista sprawa: z czym miałeś styczność do tej pory i do czego masz porównanie. Na ogół mówi się, że dobre odwzorowanie barw ma znaczenie głównie w sprzęcie, na którym ktoś chce profesjonalnie pracować z grafiką.

Ale jeśli na co dzień pracujesz np. na jakimś firmowym Macbooku, to nie ma szans, że nie zobaczysz różnicy w jakości ekranu. Pytanie czy robi Ci to różnicę czy nie. Ja sam bym wolał matrycę 60Hz z lepszymi kolorami. Ale może grasz w esport i wolisz lepsze odświeżanie kosztem kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 3700PLN, czyli 900PLN za +1 tier GPU. Przypominam, OP kupił taką konfigurację, tylko z 1650 bez Ti za 2800PLN.

Stever sugeruje, że w podobnej cenie można kupić wydajniejszy sprzęt. Może i można - ale będzie z i5 9300H lub wcześniejszym Zen zapewne, nie z R5 4600H - więc będzie to sprzęt mocniejszy w jednym aspekcie, słabszy w innym.

Za to jak dobrze trafić promkę, to faktycznie idzie dorwać 9750H z 1660Ti w granicach 3500PLN (były w euro ostatnio, w tym samym czasie, co OP kupił Nitro) i to, głównie do grania (bo w wielu zastosowaniach oprócz gier stare 6/12 Intela odstaje na minus), bardzo atrakcyjna cena jak na tę wydajność na rynku laptopów. Za to w cenie zbliżonej do 2800PLN komponentów zbliżonych, a tym bardziej lepszych, od tych z Nitro 5 to ja nawet w promkach nie widziałem. Tej propozycji też za taką nie mam.

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, ciekawe ile laptopów bez problemu zalinkujesz z 1660Ti i CPU 6/12 w cenie 3,5k - jeśli już upierasz się, że 25% dopłaty do 2800PLN to wciąż zbliżony budżet.

Ja kojarzę, że był taki Legion z 9750H w tej samej promocji, w której OP kupił Nitro 5. Czyli dostępny przez 4h w piątek, a w praktyce krócej, bo te kilka sztuk szybko poszło.

Naprawdę tak ciężko przyznać, że w takim budżecie wybiera się między mocniejszym CPU lub mocniejszym GPU? Nic innego nie sugerowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Laptop przyjemny dopiero co uporałem z instalka windy i sterów ?jeszcze tylko sterowniki do grafiki sprawiają problem. Nie chcą wejść ale myślę że win jak się zaktualizuje to powinno być ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny raz , moze kilka szczegółów o tym lapku test na diablo 3 wypadł rewelacyjnie.szum wentylatorów na max ogolnie do przyjecia  nawet tak nie przeszkadza temp procesora max74  średnio 55 karta 50 stopni ogolnie wszystko ok tylko brac:)Ogolnie jestem bardzo zadowolony pozniej test w wiedzminie dam znac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ze swoją opinią o laptopie

 

ACER Nitro 5 (AN517-52-75DN)

Ekraj: 17,3 inch (1920 x 1080)
Procesor: Intel Core i7-10750H
Ram: 32 GB DDR4
Dyski: 512 GB SSD + 1 TB HDD
Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060

 

Zakupiłem laptopa 14 sierpnia, z myślą o tym aby mieć możliwość gry mobilnie. Pierwsze na co zwróciłem uwagę to wysokie temperatury procesora i karty graficznej... CPU 93/94C i GPU 85/90C (pomijam fakt głośnych jak samolot wentylatorów). Od razu zamówiłem podstawkę chłodząca z cooler master, temperatury spadły jedynie na GPU do 70/75C, CPU pozostało bez zmian... podczas próby undervoltingu procesora dowiedziałem się, że opcja została zablokowana w 10th generacji intela na laptopach, więc dałem sobie spokój i grałem na "kuchence elektrycznej" dalej. Po paru dniach, a dokładnie 5 i dosłownie w sumie 6 godzin spędzonych przed laptopem. 20 sierpnia matryca komputera nawet się nie włączyła... komputer działał i wysyłał sygnał przez HDMI, lecz laptop z niewiadomych przyczyn przestał działać. (laptop przez te wszystkie dni stał w jednym miejscu). następnego dnia zawiozłem do sklepu i oddali mi pieniądze. Serwisant sam był zdziwiony całą sytuacja. Z czystym sumieniem nie polecam tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...