Skocz do zawartości
ptak

Upgrade kompa do renderowania vray na AMD (2600X do 3900X)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

prosiłbym o doradzenie, planuję zrobić upgrade komputera - używam do renderowania Vray (używam tylko CPU).

Obecna konfiguracja:

Ryzen 2600X / MSI 350 Gaming Pro Carbon / GTX 1060 6GB / 16 GB G.SKILL 3200Mhz + 16GB Patriot / SSD Adata SP920SS / OCZ 600W MSXP

Chciałbym zrobić upgrade do Ryzen 3900X - tylko nie wiem jak dobrać płytę/ram. Interesuje mnie stabilność. Raczej nie podkręcam (mogę podkręcać - jeśli to będzie proste i stabilne). Komputer chodzi większość czasu na wysokim obciążeniu CPU. Obecnie wszystko działa świetnie - tylko brakuje mocy.

Wybrałem:

Ryzen 3900X
Gigabyte X570 AORUS ELITE (lub coś podobnego)
G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 TridentZ RGB Neo
Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

Czy taki wybór będzie OK i zasilacz pociągnie. Czy np. warto dołożyć do 3950X?

Widziałem kilka testów dla Vray - i wychodziło, że dla AMD Ryzen czy ram jest 2600MHz czy 3200MHz to wyniki takie same. Nie znam się - ale może lepiej dołożyć do 3950X a ram zostawić istniejący? Ponoć dla AMD ważna jest prędkość ram - ale może tylko w grach, a w renderowaniu bez różnicy?

Dzięki za pomoc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...