Skocz do zawartości
morfeusz1805

Monitor do gier 24", 144 hz, powyżej FHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Szukam monitora przyszłościowo do gier, filmów,  fajnie żeby IPS, 24", 144hz, najlepiej 1440p. Super żeby kosztował około 1000zł. 

Znalazłem:

 https://www.x-kom.pl/p/460196-monitor-led-24-acer-nitro-vg240yubmiipx-czarny.html

Który ma 1440p,  ale tylko 75hz. 

Z kolei ten:

https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html#Specyfikacja 

Ma 144hz, ale tylko FHD.

Jest coś takiego, bo nie znalazłem? Jeżeli nie ma, to lepiej mieć lepszy obraz  1440p  i pogodzić się  z FHD z 144hz, czy jednak 1080p a z 144 hz?  Czy 75 a 144 hz to przepaść w grach, bo rozumiem, że do filmów lepiej mieć wyższą rozdzielczość.

Edit. Jest w ogóle sens  pchać się w monitor 24 cale w tak dużą rozdzielczość? Ale telefony też są FHD przy 5". 27" to sprawa oczywista i widać różnicę, ale 1440p w 24"? Przeważnie przy tej wielkości monitory są tylko do FHD, później to już kompromis hz, rozdzielczości, typu matrycy, czy szybkości reakcji itp. 

Edytowane przez morfeusz1805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja mam 27" 1440p i jest super. Nie wiem czemu chcesz 24" kupic.

Ja bym szedł w 1440p jak masz mozliwosc, roznica miedzy FHD jest znaczna.

Ale nie wiem czy sie zmiescisz w tysiaku jak chcesz miec wszystko ( 1440p, IPS, 144hz i najlepiej jeszcze jakis G-sync/freesync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie, koleżanki syn chce mieć swego pierwszego PC'a a ja pomagam złożyć podzespoły. Byliśmy w markecie, oglądaliśmy wielkość monitorów i na jego biurku byłby najlepszy 24" i mu taki się podobał. Wiem że z 27 " nie byłoby problemu. Trochę więcej kasy  do tego 1tys. można dołożyć, ale bez sensu dzieciakowi 12 letniemu kupować monitor za 2 tys. 

Oczywiście dodatki jak g-sync/freesync. 

 

Edit. Takie pytanie. Czy 1080p przy 24", to mniej więcej  to samo co 1440p przy 27"? Mówię jak to wygląda w praktyce, bo pojęcia nie mam. Jeżeli tak, to bez sensu te 1440p  na 24"  monitorze, tylko pewnie  później problemy z małą czcionką i skalowaniem. 

 

Jeżeli jednak na koniec  skończyłoby się na 27", to jaki budżetowiec o takich parametrach, bo nawet nie interesowałem się większymi. Oczywiście myślę że budżet byłby trochę większy. 

Problem  w tym, że biurko jest małe i 27 cali to byłaby już kobyła. 

Edytowane przez morfeusz1805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, morfeusz1805 napisał:

Edit. Jest w ogóle sens  pchać się w monitor 24 cale w tak dużą rozdzielczość?

Tak, jest sens. To nie jest jakoś specjalnie duża rozdzielczość jak na taką przekątną. 31,5" 3840x2160 ma większe PPI od 23,8" 2560x1440 i to widać gołym okiem (czcionki na 31,5" 3840x2160 są jeszcze gładsze niż na 24" 2560x1440).

Pod względem PPI, to 1920x1080 na 24" to jak 2560x1440 na 32".

Co do skalowania czcionek (a właściwie nie tyle czcionek, co po prostu całego interface Windows): tak, trzeba skalować*, jak chcesz mieć wygodnie duże literki. Za to jakość czcionek na 24" 2560x1440 ze skalowaniem 133% jest dużo lepsza od 24" FHD bez skalowania (mam na myśli poprawnie napisane, poprawnie skalujące się programy wraz z systemowym DPI, a nie jakieś buble programistyczne, które nie skalują się jak należy)

*- choć to sprawa indywidualna, bo znam takich co nie skalują
Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...