Skocz do zawartości
Cykan

Komputer nie daje obrazu ani dźwięku lecz wszystko chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj dostałem obudowę i zabrałem się za składanie wszystko podłaczyłem włączam i tu niespodzianka wentylatory się kręcą lecz nie słychać piknięcia i nie ma obrazu chociaż wszystko chodzi wiatraki się kręcą dysk pracuje procesor nagrzany (kupiony jako nie sprawdzony) po chwili chodzenia jakby restart bo wentylatory stają i odrazu zaczyna chodzić dalej próbowałem podpinać komputer  do karty graficznej jak i do płyty  sprzęt to: płyta asrock z87 pro 3 

Procesor i5 4690

RAM geil leggera 2133mhz ddr3

Dysk hdd Samsung 

Zasilacz thermaltake tr2 bronze 500w

Karta graficzna 430 1gb

Macie jakieś pomysły?

Jeśli zły dział przepraszam i proszę o przeniesienie

Edytowane przez Cykan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz GPU, podłącz monitor do płyty głównej i zobacz czy coś będzie się wyświetlać. Jak nie to opcje są dwie, nieumiejętny montaż albo kupiłeś trupa bo najczęściej jak coś jest opisane jako

18 minut temu, Cykan napisał:

(kupiony jako nie sprawdzony)

  to znaczy że trafiłeś na nieuczciwego sprzedającego który dobrze wie co sprzedaje ale szkoda mu dawać do działu "uszkodzone" bo po co ktoś miałby kupować elektrośmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty podłaczyłem to samo ale skoro procesor jest nagrzany to chyba pracuje próbowałem włączyć bez ramu czy będzie pikniecie i nie ma ale kabel HD audio podłączony i co znaczy nieumiejetny montaż ? Zasilanie do komputera idzie

Edytowane przez Cykan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że się grzeje nie znaczy że działa niestety. Przez nieumiejętny montaż mam na myśli pogięcie pinów w podstawce, za słaby docisk procesora czy brak lub zalanie pastą termo.

Żeby pikało musisz mieć buzer do płyty podłączony, masz go dobrze podłączonego?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany wszystko nie tak. Nie uruchamia się cpu intela bez chłodzenia bo bez docisku z jego strony łatwo o uszkodzenie. Nałóż pastę cienką warstwą na całym cpu, zamontuj chłodzenie jak należy i wtedy sprawdzaj czy działa nie inaczej.
Buzer w elektronicznym za 2zl dostaniesz a co do kontrolki hdd i pwr to możliwe że ze złą polaryzacją zamontowałeś więc wystarczy obrócić o 180st

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak widzisz w opisie "niesprawdzony" to jest to kłamstwo i szkoda na to zwracać uwagę. Ile dałeś za tego uszkodzonego procka swoją drogą 100zl czy więcej?

 

Do czego to miał być komputer bo pchanie się w 6 letniego procka jest chybione w tych czasach i nie chodzi mi nawet o gry tylko o brak chociażby sprzętowego dekodowania vp9 czyli yt/netflix

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Nie raz złożony komputer z nowych gratów zachowywał mi się podobnie. Nie można z góry zakładać w takim wypadku uszkodzenia któregoś z podzespołów. Najważniejsza rzecz, to ten buzzer - czy tak głośniczek, który daje sygnały. Wyjmij wszystko z budy, na płycie zostaw tylko procesor, podłącz zasilacz i zewrzyj piny w płycie służące do uruchamiania komputera. Głośniczek powinien wydać jakieś sygnały dotyczące brakującej pamięci RAM, ale musi być fizycznie zamontowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykan Taka rada na przyszłość. Jak ktoś pisze w aukcji, że coś jest niesprawdzone, to na 99% to coś jest zepsute. To jest stare jak świat, żeby kupiec nie miał pretensji, że kupił zepsuty szrot.

Może akurat masz szczęście i ten działa ale nie pchaj się więcej w takie coś, bo w ten sposób karmi się tylko januszy, którzy sprzedają niedziałające podzespoły.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...