Jump to content
hasto21

chłodzenie ryzen 5 3600

Recommended Posts

Ja polecę Macho Rev C., ale ogólnie trzeba mieć świadomość, że Ryzeny 3000 ciężko schłodzić bo chiplety są małe i nie centralnie ułożone. Ja na swoim 3600 dałem offset napięcia -0,125 V i kultura pracy poprawiła się diametralnie, a zarazem wydajność bo procek wbija wyższe zegary pod obciążeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy 80 stopniach w stresie nawet bym nie myślał nad zmianą chłodzenia na tym procesorze - no chyba, że przeszkadzała by mi jego głośność. U mnie na box temperatury dochodziły do 95 stopni w programach najbardziej obciążających procesor, gdzie budę mam dosyć przewiewną. Po zmianie chłodzenia na obecne, temperatury spadły o około 10 stopni i przede wszystkim zmniejszyła się głośność. Niestety u mnie zabawa offsetem nic nie daje, gdyż procesor robi się niestabilny. Płyta z automatu ustawia mu napięcie 1.34v, ale przy obciążeniu potrafi podbić do ponad 1.40V.
Znajomy bardzo chwalił chińskie chłodzenie ALSEYE H120D. Wygląda obłędnie, chłodzi jeszcze lepiej niż moje obecne chłodzenie, które on miał wcześniej. Podobno można jeszcze lepiej wypolerować radiator w miejscu styku procesora i będzie jeszcze lepszy efekt. Też mam zamiar zamówić to chłodzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...