Skocz do zawartości
hasto21

chłodzenie ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecę Macho Rev C., ale ogólnie trzeba mieć świadomość, że Ryzeny 3000 ciężko schłodzić bo chiplety są małe i nie centralnie ułożone. Ja na swoim 3600 dałem offset napięcia -0,125 V i kultura pracy poprawiła się diametralnie, a zarazem wydajność bo procek wbija wyższe zegary pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 stopniach w stresie nawet bym nie myślał nad zmianą chłodzenia na tym procesorze - no chyba, że przeszkadzała by mi jego głośność. U mnie na box temperatury dochodziły do 95 stopni w programach najbardziej obciążających procesor, gdzie budę mam dosyć przewiewną. Po zmianie chłodzenia na obecne, temperatury spadły o około 10 stopni i przede wszystkim zmniejszyła się głośność. Niestety u mnie zabawa offsetem nic nie daje, gdyż procesor robi się niestabilny. Płyta z automatu ustawia mu napięcie 1.34v, ale przy obciążeniu potrafi podbić do ponad 1.40V.
Znajomy bardzo chwalił chińskie chłodzenie ALSEYE H120D. Wygląda obłędnie, chłodzi jeszcze lepiej niż moje obecne chłodzenie, które on miał wcześniej. Podobno można jeszcze lepiej wypolerować radiator w miejscu styku procesora i będzie jeszcze lepszy efekt. Też mam zamiar zamówić to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...