Skocz do zawartości
SoSnA19BtM

Problem z podkręceniem i7 2700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniłem kartę graficzna oraz zasilacz. Okazało się że zresetowały mi się ustawienia Bios, bateria była padnięta.

1. W tej chwili w biosie mam Intel Turbo Boost Technology"ciagle jest  Enable oraz Long i Short Duration Limit na Auto.  Nie wiem czemu nagle tego nie można zmienić. Wgrałem na nowo bios bez zmian.

2. Problem z poborem prądu przez cpu. Na Core temp pokazuje mi pobory w pewnych chwilach po 400-600 W na Stock ustawieniach procka przy obciążeniu przez Intel Burn Test.

Wiem  że to stary procek ale prosiłbym o pomoc.

Podzespoły:

Procesor: I7 2700k

Chłodzenie: Noctua NH-D14

Płyta : Asrock Z68 Extrem 4 Gen 3 

Zasilacz: Seasonic GX 650W

Ram: Crucial Balistix 16 GB 1600 Mhz

Karta grafiki: RTX 2080 Super Palit Premium 

procek.png

Edytowane przez SoSnA19BtM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pobory są ok. Ale problem jest dalej z tymi zablokowanymi pozycjami w biosie. 

 Long i Short Duration Limit na Auto przy napięciu na CPU 1.28 V podkręcony do 4.5 Ghz temperatury skaczą do 77-80 C.

Obudowa Zalman Z11 plus w niej jest 6 wentylatorów oraz chłodzenie CPU Noctua NH-D14 to chyba dość wysoko.

Również wysoka jest temperatura w mieszkaniu bo około 30 C.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...