Skocz do zawartości
fineash

Karta WiFi do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję karty WiFi do PCta, raczej wolałbym USB ze względu na szkło i estetykę w obudowie. Myślę, że chciałbym wydać koło 100 zł. Kupiłem TP Linka Archer t3u plus, ale to jakaś tragedia. PC jest w tym samym pokoju co router ( nie mam możliwośći kablem ), a ping był beznadziejny, rozłączało internet. Skąd wiem? Na laptopie problemu nie było, tak samo jak postawiłem tethering na USB na telefonie - zero laga. Po tym niewypale proszę o polecenie dobrego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie badziewie na usb. Prawdziwie porządne karty z MIMO są na PCIE. Tylko te z górnej półki w technologii AC (co najmniej) jeśli ma być stabilnie. Poza tym za stówkę nie kupisz dobrej sieciówki. Musisz trochę dopłacić...

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za router, nie wiem. Coś od netii. Internet 100/10. Przecież to nie może być skomplikowane. Głupie mi6 na tetheringu i byle jakie laptopy zapewniają stabilny i niski ping. Co do scian, napisalem - router w tym samym pomieszczeniu, wiec liczba ścian n=0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, podpinam się do tematu ? Również potrzebuję WiFi na USB do małego komputera który będzie stał zaledwie metr od modemu LTE z wifi 2.4. Głównie do przeglądania stron i bardzo rzadko gram w gry więc nie potrzebuję niczego drogiego. Karty do środka komputera mi się nie zmieszczą bo karta grafiki będzie zajmować dwa sloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PaulaBXi napisał:

Hejo, podpinam się do tematu ? Również potrzebuję WiFi na USB do małego komputera który będzie stał zaledwie metr od modemu LTE z wifi 2.4. Głównie do przeglądania stron i bardzo rzadko gram w gry więc nie potrzebuję niczego drogiego. Karty do środka komputera mi się nie zmieszczą bo karta grafiki będzie zajmować dwa sloty

Najtańszy dongle wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja technicolora tc7200 z upc wspominam bardzo dobrze :) Na 5 Ghz + TP-Link Archer T8E na PCIE (stara karta bez aktualnych sterowników) śmigał jak złoto, w cs:go dało się grać identycznie jak po kablu. Niestety "upgrade" na Connect Box sprawił że zrobiła się padaka, także nie wiem co jest winne, czy router czy karta ale raczej router bo tam siedzi śmieciowy chip. Zmieniłem router na swój i śmiga znów jak złoto :)

Poniżej tp-link archer t6e bym nie schodził. A warto nawet rozważyć droższą opcję z anteną stawianą na biurko. Granie na 2.4GHz to porażka(no chyba że nie macie sąsiadów), a 5GHz ma słaby zasięg więc schowana antena jest dobra tylko jak router jest max w pokoju obok.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 23:03, fineash napisał:

Witam,

Potrzebuję karty WiFi do PCta, raczej wolałbym USB ze względu na szkło i estetykę w obudowie. Myślę, że chciałbym wydać koło 100 zł. Kupiłem TP Linka Archer t3u plus, ale to jakaś tragedia. PC jest w tym samym pokoju co router ( nie mam możliwośći kablem ), a ping był beznadziejny, rozłączało internet. Skąd wiem? Na laptopie problemu nie było, tak samo jak postawiłem tethering na USB na telefonie - zero laga. Po tym niewypale proszę o polecenie dobrego modelu.

Dobre i ładne - D-Link DWA-192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...