Skocz do zawartości
Faveta242

Laptop do 3,5k (dla dziewczyny)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

pewnie zaraz mi się dostanie że była masa podobnych tematów ale szukam laptopa dla dziewczyny używany głownie do multimediów + gry typu simsy czasami coś trochę bardziej wymagającego, fajnie byłoby gdyby była to 17' ale 15' też będzie ostatecznie okej.  Ze swoich wyborów na obecną chwile szczerze mówiąc mam tylko (tak wiem drugi poza budżetem 300zł ale to może byśmy przeboleli)

1.   ASUS TUF Gaming FX705DT R5-3550H/16GB/512 120Hz

2.   Acer Nitro 5 R5-4600H/16GB/512 GTX1650Ti

Generalnie chodzi nam głownie o:

  • 16gb ram
  •  dysk M.2 lub SSD 512 gb (ostatecznie 256gb) - z możliwością dołożenia drugiego SSD 512GB lub 1TB.
  • Karta Graficzna: GTX 1650 (sądzę że do simsów / WoW'a / i nowszych RPG ( chyba ze jest coś ciekawszego w podobnej kasie )
  • brak systemu operacyjnego 

 

A główne pytanie które miałem zadać, czy warto zastawiać się   nad Ryzen 5 4500U/4600H zamiast 3550H w podobnych cenach ?

Jaka jest różnica w wydajności i pracy na bateri , I czy jest jakiś model godny polecenia z tym procesorem na dzień dzisiejszy  ? 

 

Edytowane przez Faveta242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy tak na prawdę jakie gry będą grane, bo do wowa czy simsów to i 4500u wystarczy. Co ja mogę powiedzieć o tych modelach...

Asus - mierne chłodzenie i strasznie słaba matryca. Dodatkowo 3 generacja ryzenów odstaje mocno od 4, a i nawet od i5 9 generacji. Dałbym sobie spokój.

Acer - problemy z chłodzeniem. Tutaj jest matryca ips, więc plus, ale ona też nie powala jakością.

Od siebie mogę polecić, nowego legiona - fajna matryca (ips, tyle że z inną nazwą) i przyzwoite chłodzenie. https://www.x-kom.pl/p/580013-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-8gb-256-win10-gtx1650-120hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba zdecyduje się poczekać do połowy Września aż AMD uzupełni zapasy i pokusimy się na ASUS TUF z 4600h... intel w żadnym wypadku jakoś mi nie leży, Lenovo jest jeszcze do rozpatrzenia w wersji z ryzenem.   Acer natomiast wszyscy piszą wszędzie ze ma problemy z chłodzeniem faktycznie ?

Jak ktoś ma jezcze jakies sugestie to bardzo prosze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeglądając ofertę sklepów pominąłeś coś takiego MSI Alpha 15 Ryzen 5/16GB/512 RX5500M
Wydaje się calkiem solidny i mieści się w Twoim budżecie, będzie mieć na pewno wydajniejsze chłodzenie od Acera. Seria Alpha od msi to zwykłe MSI GL tylko postawione w całości na AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze autor nie kupił laptopa, a ma możliwość troszkę dołożyć, to sam się zastanawiałem nad czymś takim: https://sklepasus.pl/laptopy-i-notebooki/asus-tuf-gaming-fx506-fa506ii-al036t . Jest już procek na 7nm i ekran IPS 144Hz. Dziwię się tylko trochę, że nie mają go w x-komie ani innych sklepach jeszcze.

Edytowane przez RafalBre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Stever napisał:

Ten model już był w sprzedaży w różnych sklepach. Nie jest jakiś fenomenalny, tym bardziej że w tej cenie dostanie GTX1660ti

Ciekawe, bo np. na x-komie najtańszy laptop jakiego mają z 1660ti kosztuje 4799zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. 

Generalnie z racji tego że obecnie wszystko z serii 4000 ryzena jest na wykończeniu i czekają na uzupełnienie zapasów, prawdopodobnie wstrzymamy się do tego czasu a na dzień dzisiejszy postanowiliśmy przez ten miesiąc (we wrześniu maja ruszyć dostawy) trochę odłożyć i kupić MSI Bravo z tym ze 17":

MSI Bravo

Zastanawiamy się tylko czy warto poczekać z nadzieją ze po uzupełnieniu oferty spadną trochę ceny czy kupić już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...